Vārda dienu svin: Daiga, Dinija / 16.10.2019

booked.net

Jaunumi

Dalība “Jauno satiksmes dalībnieku forums – 2019” Latvijas finālā

10190601 110000 Copy2. maijā trīsdesmit 4. un 5. klašu skolēni - startēja Jaunos satiksmes dalībnieku foruma 1. kārtā. Kopumā visā Latvijā šīs sacensības notika 16 reģionos un tajās piedalījās aptuveni 1500 dalībnieku. Finālā varēja iekļūt tie zēni un meitenes, kas uzrādīja 50 labākos rezultātus 1. kārtā.
No Ādažu vidusskolas finālam kvalificējās: Valters Volkolakovs, Ernests Brigmanis-Briģis un Rauls Ukins!
Jāsaka, ka tas bija ieguldītā darba likumsakarīgs rezultāts, jo visa mācību  gada garumā zēni cītīgi apmeklēja skolas Velo pulciņu. Tajā apgūstot teorētiskās zināšanas Ceļu satiksmes noteikumos, krustojuma veidos un to šķērsošanā, velosipēda uzbūvē, pirmajā palīdzībā, gan iegūstot praktiskās iemaņas velo braukšanā, pirmajā palīdzībā un citos jautājumos. Paldies pulciņa vadītājai Evai Jākobsonei!
1. jūnijā Biķernieku sporta bāzē, Rīgā 100 jaunie satiksmes dalībnieki no visas Latvijas, to vidū arī Valters Volkolakovs un Ernests Brigmanis-Briģis, tikās sacensību finālā, kura mērķis bija atlasīt 8 labākos zēnus un meitenes, kas tālāk jau Latvijas izlases sastāvā gatavosies Eiropas sacīkstēm, kas septembrī notiks Šveicē.
Fināls sastāvēja no 8 posmiem, kuros bija jāparāda gan teorētiskās gan praktiskās zināšanas. Jāizpilda testi ceļu satiksmes noteikumos un pirmajā palīdzībā, kā arī praktiski jāparāda kā krustojumus izbrauks transportlīdzekļi pēc dotajiem nosacījumiem, ievērojot ceļa zīmes, labo rokas likumu u.c. Tāpat, atkarībā no izlozētā jautājuma, praktiski jāparāda kā sniegs pirmo palīdzību, piemēram, atdzīvinot cilvēku vai iesaitējot ar lakatiņiem savainotu roku. Vēl savas prasmes bija jārāda braukšanā ar velosipēdu 4 dažādās trasītēs, kā arī jāpārzina galvenās velosipēda uzbūves sistēmas un jāatrod 3 bojājumi tajos.
Finālā tika pavadīta gara un nogurdinoša diena, taču laika apstākļi lutināja, kā arī sacensību starplaikos varēja izmēģināt spēkus ledus figūru veidošanā, iejusties ugunsdzēsēju lomā un piedalīties vēl citās aktivitātēs. Motormuzeja apmeklējums izvērtās par fantastisku piedzīvojumu. Garšīgs ēdiens un nepārtraukta uzmanība no organizatoru un fotogrāfu puses visas dienas garumā...
Visgaidītākais brīdis - Apbalvošana!!! Tika apbalvoti visi sacensību dalībnieki ar diplomiem un piemiņas balvām. Fināla godalgoto vietu apsveikšana (tika apbalvoti 6 labākie zēni un meitenes). Fantastiski!!! Valteram Volkolakovam - 2. vieta un Ernestam Brigmanim-Briģim - 4. vieta! Abi jaunieši ir iekļuvuši izlasē!! APSVEICAM!!!
Darbs ar to vēl neapstājas. Zēniem jūlijā un augustā notiks 2 treniņnometnes ar vēl papildus pārbaudījumiem, jo septembrī no 8 zēniem un 8 meitenēm tikai 4 labākie dosies uz Šveici. Turēsim īkšķus, jo arī mūsu konkurenti ir stipri un gatavi cīņai! Lai veicas!!!   Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2019 Ādažu vidusskola

Search