Vārda dienu svin: Tenis, Dravis / 17.01.2021

booked.net

2006. gada absolvents - Artūrs Saburovs

ASaburovsArtūrs Saburovs, dzimis un audzis Latvijā, absolvēja Ādažu vidusskolu 2006. gadā. Kamēr Artūrs mācījās Ādažu vidusskolā, viņš bija aktīvs Eiropas kluba dalībnieks un organizēja starptautiskos apmaiņas projektus ar Eiropas Savienības programmu Jaunatne.

 

Divus gadus pēc kārtas kluba dalībniekiem bija iespēja piedalīties projektos Lietuvā un Turcijā.
Pēc absolvēšanas Artūrs devās studēt uz St. Lawrence universitāti (St. Lawrence University), Ņujorkas štatā, Amerikas Savienotajās Valstīs. Lai iegūtu bakalaura grādu, viņš studēja vides studijas, koncentrējoties uz klimata pārmaiņu zinātni un lēmumpieņemšanu, politikas zinātni, koncentrējoties uz separātismu un starptautiskajiem kriminālprocesiem, kā arī apguva franču valodu. Studiju laikā Artūrs izcēlas kā līderis un kļuva par starptautisko studentu koordinatoru uz trim semestriem un bija atbildīgs par lielu kultūras pasākumu, braucienu, lekciju un citu pasākumu organizēšanu.
Lai gūtu patiesi starptautisku izglītību, Artūrs 2. kursa otrajā semestrī devās studēt uz Kvebeku, Kanadā, Ruonu, Francijā un Dakāru, Senegālā. Mācoties trīs valstīs un trīs kontinentos, Artūrs uzlaboja savas franču valodas zināšanas, ka arī mācījās par frankofonu valstu un koloniālisma vēsturi un kultūrām. Lai gūtu praktisku pieredzi saistībā ar pasaules vides un ilgspējīgas attīstības jautājumiem, Artūrs 4. kursa pirmajā semestrī tika uzņemts studēt Kenijas Semestra Programmā, kas ir vecāka Ziemeļamerikas studiju programma Āfrikas kontinentā. Kenijas Semestra Programma pieder St. Lawrence universitātei. Šīs programmas absolventu pulks ir spēcīgs, jo Kenijas pieredze atstāj ilgstošu iespaidu uz programmas dalībniekiem. Kenijā Artūru mācīja profesori no Nairobi Universitātes. Kopā ar grupu no St. Lawrence universitātes, Artūrs apguva Svahili valodu, studēja vides aizsardzības, savvaļas dzīvnieku parku menedžmenta jautājumus, Kenijas vēsturi kā arī Kenijas politikas jautājumus. Programmas otrajā daļā Artūrs devās uz Tanzānijas tropiskajiem mežiem, kur, kopā ar nacionālo Tanzānijas Mežu Saglabāšanas Grupu (Tanzania Forest Conservation Group), viņš piedalījās mežu aizsardzības un pārvaldes projektā ar Pasaules Dabas Fondu (WWF-Worldwide Fund for Nature).
Pēcāk, Artūru uzaicināja strādāt Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides Programmā (United Nations Environment Programme), kuras galvenā mītne atrodas Nairobi. Artūrs palīdzēja komunikācijas nodaļai organizēt un ziņot par Kopenhāgenas klimata pārmaiņu konferenci.
2010. gada maijā Artūrs ar izcilību absolvēja St. Lawrence universitāti un tika uzņemts visprestižākajā ASV nacionālajā akadēmiskajā goda sabiedrībā Phi Beta Kappa. Pēc absolvēšanas Artūrs strādā kā enerģijas un klimata pārmaiņu konsultants Ņujorkas štatā. Nākotnē Artūrs plāno turpināt mācības maģistrantūras un doktorantūras programmās.
Brīvajā laikā Artūrs nodarbojas ar sportu un skrien, ka arī lasa biogrāfijas un citas grāmatas, lasa ziņas no Latvijas, studē ASV politikas un tieslietu jautājumus un ceļo.
Artūrs ir centies palikt uzticīgs Ādažu vidusskolai un, kad iespēja ļauj, viņš nosūta grāmatas angļu valodā, lai skolēni varētu labāk apgūt valodu.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu
©2021 Ādažu vidusskola

Search