Vārda dienu svin: Tālavs, Tālis, Marts / 03.03.2021

Balvas 2Lasītāju darbs LNB Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kas 2020. gada vasarā aizsākās jau divdesmito reizi, noslēdzās šī gada 28. februārī.
Ādažu vidusskolas bibliotēka tajā iesaistījās pirmoreiz, un skolēni ar interesi lasīja un vērtēja kolekcijas grāmatas. Nu atliek gaidīt žūrijas dalībnieku balsojuma kopsavilkumu, kas noteiks lasītāju iecienītākos darbus. Taču būtiskākais ir gūtais lasītprieks, atbildības sajūta un gandarījums par dalību nozīmīgā pasākumā, arī prieks par saņemto īpašo balviņu.
Mācību gada sākumā projektā labprāt iesaistījās daudz vairāk mūsu skolas skolēnu, taču attālināto mācību laikā grāmatu apmaiņa bija apgrūtināta, tādēļ tikai 24 dalībniekiem izdevās izlasīt noteikto grāmatu skaitu un aizpildīt vērtētāja anketu. Patīkami, ka žūrijā iesaistījās arī skolēnu māmiņas un skolotājas.
Mūsu pirmajā dalības gadā gūtā pieredze un atziņas rosinās arī turpmāk iesaistīties “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” darbā, dodot iespēju skolēniem un vecākiem iepazīt un vērtēt literatūras ekspertu ieteiktās jaunākās grāmatas.

Edīte Kāna un Olga Sasina, skolas bibliotekāres

Atbalsta grupaIzglītības psiholoģes Liene Stērniniece un Sanita Kronberga aicina 1.-4. klašu skolotājus pieteikties dalībai “Emocionālā atbalsta grupa pedagogiem”. Nodarbības notiks ceturtdienās plkst. 14.00-15.00. Pieteikšanās līdz 2. martam, pirmā nodarbība 4. martā.

AtkaribasNodarbības 6.abdegl un 7.abcdegl skolēniem “Atkarības” notika februāra mēnesī. Nodarbības, sadarbībā ar biedrības “Papardes zieds” lektoriem, tika organizētas ar mērķi pārrunāt ar jauniešiem atkarību iemeslus un sekas, dot prasmes rūpēties par savu veselību un pieņemt savai dzīvei un veselībai labvēlīgus lēmumus. Nodarbību laikā tika pārrunāti konkrēti jautājumi: apreibinošo vielu ietekme un riski gan pašam lietotājam, gan tuviniekiem; līdzatkarība; vienaudžu spiediens un mediju ietekme; alternatīvas atkarību izraisošo vielu lietošanai; palīdzības meklēšanas iespējas.
Pie šīs tēmas turpināsim strādāt klases stundu laikā. 6. klašu skolēni tēmu turpinās skatīt sociālo zinību stundās, bet 7. klašu skolēni sporta un veselības stundu laikā.
Nodarbības notiek ar Eiropas Sociālā fonda un Ādažu novada domes atbalstu projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Ādažu novadā” ietvaros.
ESSoc

Dez pienakumiKlases stundā pārrunājām savas sajūtas mācoties attālināti, un mēģinājām kopīgi atrast dažādas idejas, kas ir tas, ko mēs varam mainīt un kā mēs varam palīdzēt viens otram. Nav noslēpums, ka šis nav viegls process, un dažbrīd grūti ir gan skolēniem, gan skolotājiem, jo jādomā vienlaicīgi par daudz un dažādām lietām, gan tehniskajām, gan psiho-emocionālajām, gan saturiski par attiecīgajiem uzdevumiem un to, kā skolēni tos skaidro un veic. Tāpēc esam komanda un palīdzam viens otram. Skolotājs skolēniem un skolēni skolotājam.
Mēs 5.a klasē atjaunojām dežurantu sarakstu un kopīgi vienojāmies par tiešsaistes stundu pienākumiem. Esam izmēģinājuši atsevišķus soļus, un tas lieliski strādā! Skolēni labprāt atgādina par stundas ieraksta veikšanu un ziņo par izmaiņām čatā, jo skolotājs nevar pamanīt visu. Ar šo nedēļu izmantosim šo plakātu kā vizuālu atgādni par dežuranta pienākumiem. Par šo LIELS PALDIES mūsu 5.a klases skolniecei Sibillai Šileiko, kas salika visus pienākumus pa plauktiņiem un piemeklēja attiecīgus simbolus.
Iesakām arī citās stundās un priekšmetos droši jautāt palīdzību skolēniem, viņi to dara labprāt un tā ir maza pārmaiņa viņu ikdienā!
Lai mums mierīgas tiešsaistes un veiksmīga sadarbība!

Daiga Būda, 5.a. klases audzinātāja

Saņemti Pierīgas novadu skolu ķīmijas tiešsaistes olimpiādes rezultāti 9. - 12. klašu skolēniem. Priecājamies par skolēnu augstajiem sasniegumiem:
Alina Gavrilova (10.a) 2. vieta
Ģirts Zbitkovskis (9.c) 3. vieta
Ģirts Robijs Ģederts (11.a) 3. vieta.
Apsveicam ķīmijas skolotāju Antru Laizāni!

Priecājamies par izcilajiem sasniegumiem Pierīgas novadu skolu ğeogrāfijas olimpiādē 10. - 12. klašu skolēniem.
Rūdolfs Piveņš (12.a) 2. vieta
Kristofers Kozlovskis (11.c) 3. vieta
Katrīna Landratova (11.a) un Niklāvs  Edvards Grasis (12.b) ieguvuši atzinības.
Apsveicam ğeogrāfijas skolotāju Armandu Rudušu ar augstajiem sasniegumiem olimpiādē!

001 CopyMērķis - rosināt mācību priekšmetu skolotājus identificēt karjeras vadības prasmes mācību priekšmetu standartos, programmās, stundu tēmās, iekļaut tās mācību procesā un aktualizēt karjeras atbalsta jautājumus caur mācību saturu skolēniem ikdienā, tādejādi pilnveidojot skolēnu prasmi sasaistīt mācību procesā iegūstamās zināšanas ar izglītības iespējām un darba pasauli.
1. klašu skolēni jau trešo nedēļu iepazīst, pēta un izzina profesiju pasauli, profesiju dažādību, nozīmīgumu un nepieciešamību. Tēma par profesijām sociālajās zinībās tiek papildināta arī vizuālajā mākslā, veidojot kolāžu – profesijas. Te ir piemērs kā karjeras izglītība tiek veiksmīgi integrēta mācību procesā, to padarot interesantu un aizraujošu, arī realizējot attālinātās mācības. DARBI
Paldies 1. klašu vizuālās mākslas skolotājām Ingunai Tauriņai, Annai Šiškovičai, Lienei Klēverei, Santai Zālamanei, Zanei Asmonavičai par radošo pieeju un 1. klašu skolēniem par skaistajiem, interesantajiem darbiem!

Gundega Kaugure, pedagogs karjeras konsultants

Sveicam un priecājamies par godalgoto vietu ieguvējiem Pierīgas novadu skolu matemātikas olimpiādē 9. - 12. klašu skolēniem, kas tiešsaistē notika 29. janvārī: Anastasija Blaževiča no 10.a klases izcīnījusi 1. vietu, Anna Kate Zbitkovska no 11.b klases - 3. vietu un Ģirts Zbitkovskis no 9. c klases - 3. vietu.

Apsveicam matemātikas skolotājas Lindu Klaušu un Ināru Mičuli ar augstajiem sasniegumiem!

VID-20210215-WA0000

Ādažu vidusskolas sākumskolas pedagogi saka paldies ikvienam un sūta labus vārdus, gaišas domas un pozitīvu noskaņojumu. Lai vairojas prieks!

Piekļūstamības paziņojums