Vārda dienu svin: Umberts, Herberts, Dailis / 17.05.2021

Iespēja iestāties zemessardzē

Zemessardze13. novembrī 12. klašu skolēniem ZOOM tiešsaistē attālinātās prezentācijas laikā bija iespēja iepazīties ar karavīru ikdienu, ar iespējām jauniešiem iestāties zemessardzē, jo iespējas Ādažu militārajā bāzē ir gan pilna laika dienests (karavīriem), gan dienests tikai pāris brīvdienas mēnesī (zemessargiem).
Nodarbības laikā skolēni redzēja video no apmācībām; dzirdēja detalizētu stāstījumu par vērtībām, ko armija iemāca un kas noder ikdienā arī ārpus dienesta, piemēram, orientēšanās, pirmās palīdzības sniegšana sev vai tuviniekiem, u.c. Protams, būtiska un svarīga ir pievienotā vērtība, ko iegūst, ierodoties uz apmācībām – aktīvs dzīvesveids, jauni draugi, patstāvība, u.c., kā arī iespēja izmēģināt un strādāt ar to pašu ekipējumu, tehniku un ieročiem, ko ikdienā izmanto karavīri, sajusties kā īstam karavīram. Finansiālais bonusiņš – par katru apmācību dienu jauniešiem iespēja saņemtu naudiņu (42.69Eur), kas ikdienā noderētu kā laba kabatas nauda, ko nebūtu jāprasa vecākiem.
Jauniešiem tika sniegta informācija par to kā zemessardzi var atrast sociālajos tīklos un sekot līdzi vadītajām apmācībām un kursiem, kā iestāties vai vienkārši sazināties ar zemessardzi, ja rodas kādi jautājumi.

Piekļūstamības paziņojums