Vārda dienu svin: Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana / 28.10.2021

Pirmā pieredze “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” darbā

Balvas 2Lasītāju darbs LNB Bērnu literatūras centra lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”, kas 2020. gada vasarā aizsākās jau divdesmito reizi, noslēdzās šī gada 28. februārī.
Ādažu vidusskolas bibliotēka tajā iesaistījās pirmoreiz, un skolēni ar interesi lasīja un vērtēja kolekcijas grāmatas. Nu atliek gaidīt žūrijas dalībnieku balsojuma kopsavilkumu, kas noteiks lasītāju iecienītākos darbus. Taču būtiskākais ir gūtais lasītprieks, atbildības sajūta un gandarījums par dalību nozīmīgā pasākumā, arī prieks par saņemto īpašo balviņu.
Mācību gada sākumā projektā labprāt iesaistījās daudz vairāk mūsu skolas skolēnu, taču attālināto mācību laikā grāmatu apmaiņa bija apgrūtināta, tādēļ tikai 24 dalībniekiem izdevās izlasīt noteikto grāmatu skaitu un aizpildīt vērtētāja anketu. Patīkami, ka žūrijā iesaistījās arī skolēnu māmiņas un skolotājas.
Mūsu pirmajā dalības gadā gūtā pieredze un atziņas rosinās arī turpmāk iesaistīties “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” darbā, dodot iespēju skolēniem un vecākiem iepazīt un vērtēt literatūras ekspertu ieteiktās jaunākās grāmatas.

Edīte Kāna un Olga Sasina, skolas bibliotekāres

Piekļūstamības paziņojums