Vārda dienu svin: Ninona, Ņina, Antoņina, Oksana / 28.10.2021

Tiešsaistes pasākums jauniešiem “Iepazīsti Saeimu”

Jaun Saeima27. aprīlī laikā no plkst. 13:15 līdz 14:00 jaunieši no 11.ab un 10.c klases Karjeras izglītības ietvaros piedalījās tiešsaistes lekcijā ar interaktīvo prezentāciju “Iepazīsti Saeimu”. Tiešsaistes lekcijas mērķis bija ieinteresēt jauniešus par politiskajiem procesiem Latvijā, izglītot par Saeimu un tās struktūru, likumdošanu, deputātu darbu, demokrātiju un sabiedrības līdzdalību.
Platformā Zoom tiešsaistes lekcijas un interaktīvās prezentācijas laikā skolēni tika iepazīstināti ne vien ar Saeimas darbu, bet arī piedalījās diskusijā, vai par Saeimas deputātu vajadzētu kļūt jaunietim no 18 gadu vecuma un vai jaunieši atbalsta iespēju saglabāt mācību procesā klātienes un attālināto mācību kombinēto pieeju. Diskusijā 2/3 jauniešu pauda viedokli, ka 18 gados vadīt valsti esot pāragri nepietiekamās pieredzes dēļ, taču lielākais vairums no viņiem atbalsta kombinēto pieeju mācību procesā, ja attālināti mācības notiek ne biežāk kā vienu nedēļu divu mēnešu laikā.
Skolēni tika iepazīstināti ar Jauniešu Saeimas darbību, kā arī guva informāciju par iespējām tajā piedalīties pašiem. Tiešsaistes pasākuma beigās jaunieši varēja saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem. Apliecinājums 11.a kl. Apliecinājums 11.b kl. Apliecinājums 10.c kl.

Piekļūstamības paziņojums