Vārda dienu svin: Artis, Artūrs / 17.06.2021

Koncertlekcija "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti"

Skolas soma LV100 krasains CopyspriditisKoncertlekcija "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti"
Norises laiks: 05.05. un 07.05.2021. 5.c un 5.e klase

Koncertlekcijā "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti" ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi -  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs, un talantīgā dziedātāja Rūta Dūduma, lai ar mūzikas starpniecību izstāstītu mūsdienu versiju pasakai par Sprīdīti.
Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un tā uzzinot par šo valstu saikni ar Latvijas vēsturi.
Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu talantīgie mūziķi skolēniem vēlas izstāstīt par Latvijas vēstures nozīmi pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļaut iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē.
Programmā skanēs ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ivara Vīgnera un citu dziesmas.
Skolēnu atsauksmes:

Piekļūstamības paziņojums