Vārda dienu svin: Vladislava, Vladislavs, Mudīte / 08.08.2022

booked.net

Jaunumi

Jaunais Rīgas teātris “Aspazija. Personīgi”

Asp1Asp2Asp3Skolas soma LV100 krasains CopyJaunais Rīgas teātris “Aspazija. Personīgi”
26.05.2021.
10.a, 10.b un 10.c  un 11.a, 11.b un 11.c klase
Izrāde – pētījums, kuras pamatā pazīstamās latviešu literātes un politiķes Aspazijas (1865-1943) biogrāfijas meti. Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne, kā pseidonīmu sev bija izvēlējusies Perikla mīļotās Aspazijas vārdu. Viņa bija izcilā dzejnieka Raiņa dzīvesbiedre. Rainis un Aspazija visbiežāk tiek minēti kopā kā mīlestības un radoša tandēma simbols. Aspazija radījusi Raini, un Aspazija ziedojusies Rainim – šāds viedoklis nereti dominē Aspazijas un Raiņa biogrāfiju pētnieku vidū. Bet kas Aspazija bija pati?
Gada izskaņā desmito un vienpadsmito klašu skolēniem tika piedāvāta  iespēja noskatīties JRT izrādi “Aspazija. Personīgi”. Tā uzrunāja  un rosināja domāt ne vien par laika posmu, kurā  savus darbus radīja divi izcilākie  latviešu literatūras dižgari, bet  arī par to savstarpējām attiecībām, ietekmi un nozīmi otra dzīvē. Aktrise Baiba Broka  meistarīgi izspēlē  Aspazijas personības dažādās šķautnes, gandarījuma un traģikas brīžus, pārliecinoši transformējoties no viena vecumposmā otrā, no garīga lidojuma mākslā uz sāpīgi tukšu un vientuļu eksistenci dzīvē. 
Skolēnu atsauksmes:
Man izrāde kopumā patika, jo varēja labāk izprast 19.gadsimta notikumus. Uzzināju tā laika cilvēka dzīvi un to, cik bieži cilvēki nonāca situācijā, kad nepietiek iztikas līdzekļu. Bija interesanti skatīties, kā izrādē tiek izspēlēti dažādi Aspazijas dzīves notikumi, piemēram, kā viņa iepazīstas ar Raini, kādi notikumi norisinās viņu kopdzīvē. Kopumā varēja secināt, ka tie cilvēki, ko Rainis uzskatīja par  draugiem, nemaz nebija īsti un patiesi, jo laika gaitā nodeva Raini. Es ieteiktu noskatīties visiem vidusskolēniem un varbūt arī 9.klases skolēniem šo izrādi, jo, manuprāt, tā ir ļoti interesanta, noderīga un ar savu vērtību. (Samanta 10.a )
Man patika vakar redzētā izrāde, tā ietu pie sirds visiem, kas interesējas par spilgtām personībām un to dzīvi un būtību. Mani fascinēja Baibas Brokas Aspazijas tēlojums- aktrise lieliski attēloja dzejnieces balsi, intonāciju, raksturu... Lai gan, manuprāt, izrāde bija nedaudz par garu, lai to skatītos ierakstā mājās (kas nebūtu problēma, ja to varētu skatīt teātrī), šo iestudējumu ir vērts redzēt. (Katrīna Līva 10.c )
Mūsdienās liela daļa jauno izrāžu vairāk koncentrējas uz iztēles un abstrakcijas stimulēšanu, taču šī izrāde, "Aspazija. Personīgi", bija gan klasisko vērtību, gan modernisma elementu apvienojums, ko labi varēja novērot, savienojot skatuves priekšplānu ar fonu. Īstas un visiem zināmas personības nospēlēt, manuprāt, ir viens no aktieru vislielākajiem izaicinājumiem, taču aktrise Baiba Broka, kas spēlēja Aspaziju gan viņas jaunībā, gan vecumdienās, pārliecinoši nospēlēja šīs divas tik atšķirīgās sievietes, un bija sajūta, ka tieši tāda Aspazija bijusi. Pārējie aktieri gan ar runas veidu, gan ķermeņa valodu ļoti labi nospēlēja pārējos varoņus Aspazijas dzīvē - šķita, ka esmu nonākusi citā laikā. Izrāde bija arī saturiski ļoti vērtīga, jo faktus mēs visi zinām, bet mēs nekad nevaram līdz galam izprast, kā Aspazija jutās, ko domāja, kā dzīvoja, jo vieta vien, kur viņa dzīvoja, vai darbi, ko viņa uzrakstīja, nevar pateikt par viņu pašu itin visu, kas būtu sakāms. Domāju, ka skatīties šo izrādi bija ļoti vērtīgi un izglītojoši! Paldies!   ( Madara 11.c )

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search