Vārda dienu svin: Jūsma, Alīda / 31.05.2023

booked.net

Jaunumi

25 stundas Briselē

01Šī gada 9. novembrī 10 Latvijas jauniešiem, tostarp arī mūsu skolas Eiropas kluba biedriem - Danielai Raciborskai (12.b) un Kristeram Vilkam (12.b), bija iespēja, pēc Sandras Kalnietes uzaicinājuma, doties uz Eiropas Parlamentu Briselē un iepazīt  Parlamenta darbību.

Īsā ceļojuma galvenais mērķis bija tikšanās ar EP deputāti - bija Sandru Kalnieti. Tikšanās reizē bija iespēja uzdot dažnedažādus jautājumus. Mēs vēlējāmies uzzināt par saspringtajām savsarpējām attiecībām starp Ķīnu un Eiropu tirdzniecības jautājumos, un noskaidrot par sabiedrības stāvokli destabilizācijas procesā.

S.Kalnietes kundze, atbildot uz jautājumiem, minēja, ka Eiropa nevar un nedrīkst pakļauties valstij, kur tiek pārkāptas starptautiskās cilvēktiesības, tas būtu nepieļaujami. Turpretī par destabilizācijas procesu, Sandra Kalniete atbildēja, ka šī krīze tikai sākas, nekas nav mūžīgs, kā jau pagātnē tas ir noticis - sabiedrība vēlas pārmaiņas. Mūsdienu cilvēks atkal tiecas pēc diktatūras/līdera, nevis pēc demokrātijas vērtībām. Sabiedrība, mūsdienu procesu dēļ (COVID-19 krīze, vienlīdzība, tradicionālo vērtību apvienošana ar mūsdienīgo…), ir sašķelta.

Sekojošajā Parlamenta apskatē, varēja noskaidrot plenārsēžu norises kārtību. Skolēni un studenti iesaistījās arī sēdē, kurā Kalnietes kundze ziņoja par dezinformāciju Eiropas Savienībā.

Brīvo laiku jaunieši pavadīja pilsētā, iepazīstot Beļģijas kultūru, arhitektūru un, protams, nogaršojot arī slavenās vafeles un šokolādi. Vēlāk, pie vakariņu galda, kurā tika nogaršoti beļģu frī kartupeļi un citi kārdinoši ēdieni, norisinājās sarunas gan par politiku, kurās galvenokārt piedalījās puiši, gan meiteņu sarunas par dzīvi. Vakarā jaunietes devās apskatīt Briseles pilsētvidi no panorāmas rata, kamēr puiši izbaudīja pilsētas naktsdzīvi un mūziku.

Nākamajā rītā ceļinieki agri cēlās, lai dotos mājās, gandrīz nokavējot lidmašīnu.  Foto

Daniela Raciborska un Kristers Vilks

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search