Vārda dienu svin: Sandis, Uldis, Ulvis / 04.07.2022

booked.net

Jaunumi

Latvijas Nacionālais teātris “Sudraba slidas”

Sl 3Sl 1Sl 2Skolas soma LV100 krasains CopyLatvijas Nacionālais teātris “Sudraba slidas”
16. 12. - 20.12.2021. 6. un 7. klašu skolēni

2021. gada decembra nogalē literatūras stundu laikā 6. un 7. klašu skolēni skatījās Latvijas Nacionālā teātra muzikālo izrādi “Sudraba slidas ”. Mērijas Meipsas - Dodžas romāna dramatizējums “Sudraba slidas” ir viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni.
Šajā laikā 7. klašu skolēni apguva tēmu – bērnības tēlojums romānos. Tāpēc izvēlējāmies kopā ar skolēniem izzināt un gūt priekštatu par 19. gadsimta Holandi – tās sadzīvi un kultūru – un izzināt bērnības atspoguļojumu M. Meipsas - Dodžas romānā. 
Kā galveno audzinošo uzdevumu izvirzījām tikumisko vērtību saskatīšanu izrādē, proti, laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus.
Izrādes režisors E.Freibergs ir uzsvēris, ka Ziemassvētku brīnums nav rodams dāvanās, īstais brīnums notiek tad, ka cilvēku sirdis paveras  viena pret otru, kad cilvēki viens otru sajūt, kad ir miers virs zemes un cilvēkiem labs prāts.
Pēc izrādes noskatīšanās, skolēni izteica savas domas par redzēto. Lielākā daļa uzskatīja, ka izrāde bija sirsnīga un jauka:  
“Man patika tērpi un dekorācijas .Izrādē nebija daudz joku, bet tie bija smieklīgi.”
“Loti patika, ka šajā izrādē bija dziesmas.”
“Manuprāt, šī izrāde ir domāta visām vecuma grupām. Tā māca, ka vajag būt atsaucīgiem un sirsnīgiem vienam pret otru.”

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search