Vārda dienu svin: Sandis, Uldis, Ulvis / 04.07.2022

Skolu atkarības profilakses programmas “UNPLUGGED” 2. pilotnodarbība “Būt vai nebūt grupā”

WhatsApp Image 2022 01 10 at 09.12.0510. janvārī 7.e klases skolēniem programmas “UNPLUGGED” 2. nodarbība “Būt vai nebūt grupā”.
Skolēniem ir nepieciešamība justies piederīgiem kādai grupai, jo piederības nepieciešamība vajadzību hierarhijā atrodas trešajā līmenī pēc fizioloģiskas labsajūtas un drošības. Cilvēki vēlas un cilvēkiem ir nepieciešamība justies kā kādas grupas dalībniekiem, būt mīlētiem, mīlēt un sadarboties ar citiem. Pusaudža gados sociālā atbilstība ir šīs vajadzības īstenošanas veids. Tas izskaidro grupas ietekmi uz atsevišķu dalībnieku personīgo uzvedību, normām un attieksmi.
Nodarbības laikā skolēni uzzināja, ka piederība grupai ir nepieciešama viņu personīgajai izaugsmei; ka pastāv spontānas un strukturētas grupas ar tiešu un netiešu dinamiku; mācījās noteikt, kādā mērā uzvedību ietekmē grupa; piedzīvoja to, kā ir tikt izslēgtam no grupas un pārdomāja šo pieredzi.

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv