Vārda dienu svin: Sandis, Uldis, Ulvis / 04.07.2022

booked.net

Jaunumi

Izglītojoša nodarbība “Esi savas dzīves menedžeris”.

dz menedz13. janvārī 10.a klases skolēniem izglītojošu un praktisku nodarbību cikla “Esi savas dzīves menedžeris”, trešā nodarbība “Kā izvirzīt sasniedzamus mērķus un pārvaldīt stresu”.
Zināms, ka mums nav kontroles par to, cik talantīgi mēs piedzimstam, bet mēs varam kontrolēt to, cik daudz pūles ieguldām, lai attīstītu savas prasmes. Viena no panākumu veiksmes atslēgām ir spēja aptvert, ka Tev ir kontrole pār savu izaugsmi.
Kā izvirzīt un sasniegt mērķu?

* Definē savus dzīves mērķus, vērtības un vīziju.
* Sadali savus lielos dzīves mērķus mazākos mērķos dažādās dzīves jomās.
* Pieraksti savus tuvākos mērķus un sarakstu noliec labi redzamā vietā.
* Ķeries klāt mērķu īstenošanai, cik vien drīz iespējams, un nosaki termiņu, cik ilgā laikā vēlies tos sasniegt.
* Izdomā veidu, kā novērtēt savus sasniegumus.
* Nosaki prioritātes.

Stress ir organisma nespecifiska reakcija uz apkārtējās vides prasībām. Pētījumi mūsdienās liecina, ka organisma reakcijas ir atkarīgas no stresora jeb stresa stimula novērtējuma.
Neeksistē dzīve bez stresa. Lai mēs varētu to vadīt vai pārvaldīt, ir jāapzinās sava pašsajūta, kāpēc konkrētā stresa situācija liek mums reaģēt noteiktā veidā. Ja mēs nepievērsīsim tam uzmanību, varam iet stresa pavadā pa apli ilgstoši, respektīvi, regulāri justies slikti, piedzīvojot līdzīgas situācijas atkārtoti. Tāpēc ir svarīgi saprast, kas var palīdzēt noņemt lielo spriedzi, lai stresa klātbūtne mūs “neparalizē”.
Viens no veidiem, kā atgūt līdzsvaru un nomierināties, ir lēni un dziļi elpot. Bet, lai spētu stresa situācijās izmantot elpošanas praksi, tā ir jātrenē ikdienā, mierīgos apstākļos. Ir dažādi vingrinājumi, ko var veikt arī pie sienas.
Lai izdodas izvirziet mērķus, tos sasniegt un pārvaldīt stresu.!

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Search