Vārda dienu svin: Inese, Inesis, Ēriks / 18.05.2022

MUZEJPEDAGOĢIJAS NODARBĪBA 26.01.2022.

Barons1Barons2Barons3Barons4Skolas soma LV100 krasains CopyMUZEJPEDAGOĢIJAS NODARBĪBA 26.01.2022.
Š.g. 26. janvārī Ādažu vidusskolas 11.c klasei bija iespēja tuvāk iepazīt  jaunlatviešu  devumu interaktīvā nodarbībā, to piedāvāja K. Barona muzejs.
Nodarbība veltīta 19. gadsimta 50.–60.gadu latviešu inteliģences pārstāvjiem, viņu idejām un to īstenošanai dzīvē. Nodarbībā īpaši izcelti četri jaunlatvieši: Krišjānis Barons, Krišjānis Valdemārs, Juris Alunāns un Atis Kronvalds, kuru devums literatūrā, pedagoģijā un valodniecībā, ekonomikā, izglītība un vēl daudzās citās jomās bija nenovērtējams pirmajā latviešu atmodā un arī turpmāko gadsimtu garumā.
Skolēni klausījās muzeja izglītojošā darba vadītāja Andra Ērgļa stāstījumā, diskutēja grupās, veica darba lapas uzdevumus, tādējādi nostiprinot zināšanas par jaunlatviešu dzīvi un centieniem latviešu pašapziņas modināšanā.
* Muzeja nodarbība bija ļoti interesanta. Uzzināju vairāk par jaunlatviešiem un viņu devumu, daži fakti likās pat pārsteidzoši, par kuriem iepriekš nezināju. Šī nodarbība bija vērtīga, pierādījās tas, ka ir interesanti mācīties, ja ir interesanta mācīšanas metode. (Viktorija)
* Stāstījums no Zoom bija daudz savādāka pieredze nekā, ja tas būtu noticis pašā muzejā. Bija jauki klausīties un tajā pašā brīdī atrasties komfortā, sēžot klasē. (Paula)
* Man nodarbība par jaunlatviešiem patika. Labi bija pārdomāts grupu darbs, kur bija jāpastāsta par jaunlatviešiem, minot viņu nozīmīgākos sasniegumus. Stāstījums bija labi pārdomāts un saprotams. (Kārlis)
* Man nodarbība likās interesanta, es uzzināju daudzas lietas par jaunlatviešiem tieši no kultūras viedokļa, ko iepriekš nezināju. Man patika, ka stāstītājs bija tik zinošs un stāstīja ne tikai par vienu vai diviem, bet gan vairākiem jaunlatviešiem, kas ir vēsturē nozīmīgi. Arī grupu darbs bija tieši vietā, jo nebija par sarežģītu un komplicētu, to uztvērām drīzāk kā tādu spēli. (Līva Katrīna)