Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Ērika Vilsona monoizrāde “Nezāle”

IMG 20230510 100451latvijas skolas soma logo krasains 110. un 11.maijā 7.abcdeg, 8.abdegl un 9.d klašu skolēniem bija iespēja piedalīties Ērika Vilsona monoizrādē “Nezāle”, kas veidota pēc R.Blaumaņa noveles “Nezāle” motīviem. Tā kā R.Blaumaņa daiļrade ir jāiepazīst literatūrā jau pamatskolā, monoizrāde ir viens no veidiem, kā literāru darbu parādīt uz skatuves, kā to aktualizēt un kā iesaistīt skolēnus.
Aktieris pirms izrādes ieinteresēja skolēnus ar savu atraktivitāti, rosināja domāt, iedziļināties ikdienas situācijās, kādi mēs esam un kā uzvedamies, minot piemērus no savas pieredzes, ģimenes dzīves, tā sagatavojot skolēnus izrādei. Tajā tika iesaistīti septiņi skolēni, kuri atveidoja izrādes tēlus, atrodoties uz skatuves un turot rokās atveidojamā varoņa portretu. Vispirms režisors iepazīstināja auditoriju ar varoņiem, tos lakoniski raksturojot un uzsverot lomai būtiskākās īpašības.
Pēc trešā zvana izrāde varēja sākties. Ē. Vilsons izstāstīja stāstu par palaidnieku Jānīti (ciema nelaimi), kurš bija bārenis un dzīvoja pie audžuvecākiem, par Jānīša un ganu meitenes Līzes attiecībām, par pieaugušo un jauniešu savstarpējām attiecībām, attieksmi un rīcību, kā arī tās sekām.
Izcilā klasiķa noveli skolēniem bija iespēja ieraudzīt kā mākslas darbu, kas nekad nenoveco, liekot aizdomāties par jautājumiem, kuri bija aktuāli pirms simts gadiem un aktuāli arī tagad: cilvēka sociālais statuss, bērnu un vecāku attiecības, draudzība un mīlestība, kā arī kļūdīšanās un piedošana. Foto
Monoizrādi “Nezāle” bija iespēja noskatīties pateicoties “Latvijas Skolas Somas” projektam.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search