Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Izglītojošas nodarbības “Mentālā veselība”

1 Mental veseliba Copy2 met ves CopyIMG 20230512 082537 Copy12. maijā grupu nodarbībās “Mentālā veselība” piedalījās 6.ae un 7.a klašu skolēni, jo ir svarīgi, lai mēs visi justos stipri un veseli ne tikai fiziski, bet arī psiholoģiski, un tāpēc ir jārūpējas gan par savu fizisko, gan psihisko veselību. Spēcīga mentālā veselība ļauj labi justies, viegli mācīties, saprasties ar draugiem un pieaugušajiem, izveidot drošas attiecības un sasniegt dzīvē to, ko vēlas un kas ir svarīgs.

   * Ja nepieciešama palīdzība: Zvani 116111, Bērnu un pusaudžu uzticības telefons

   * Ja pastāv apdraudējums tavai vai otra cilvēka dzīvībai, 113, Neatliekamā medicīniskā palīdzība.

2022./2023. mācību gada laikā visiem 5.-11. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties izglītojošās nodarbībās “Mentālā veselība”, jo pusaudžu mentālā veselība ir joma, par kuras labbūtību rūpēties ir ārkārtīgi svarīgi.
Vieglāk pamanāmie un vienlaikus arī būtiskākie faktori, kas norāda, ka jaunietim vai jaunietei varētu būt mentālās veselības problēmas, ir nespēja tikt galā ar stresu un ikdienas pienākumiem, kā arī ilgstošs emocionāls diskomforts. Tas var izpausties dažādi, kā, piemēram: enerģijas trūkums; nogurums; intereses zudums; aizkaitināmība; dažādas citas izmaiņas pusaudža ierastajā uzvedībā. Atstātas bez ievērības, mentālās veselības problēmas var izraisīt dažādus sarežģījumus – paaugstinātu trauksmi, depresiju, tieksmi uz paškaitējumu vai domas par pašnāvību, kā arī izpausties citos veidos.
Par mentālo veselību iespējams rūpēties tāpat kā par fizisko veselību, ikdienas režīmā ietverot: veselīgu uzturu un regulāras ēdienreizes; pietiekoši daudz miega stundu; aktivitātes svaigā gaisā; morālu atbalstu.
Jauniešu mentālā veselība var tikt stiprināta, saņemot iedrošinājumu no ģimenes locekļiem un draugiem, tāpat arī gūstot gandarījumu, iesaistoties dažādos interešu izglītības pasākumos, piemēram, mūzikas vai sporta nodarbībās, taču reizēm nepieciešama mentālās veselības profesionāļu iesaiste. Neskaidrību un vajadzības gadījumā sazinieties ar PRC speciālistiem!
Ja pamanāt izmaiņas pusaudža uzvedībā, tostarp trauksmi, nespēju tikt galā ar ikdienas pienākumiem, ilglaicīgu enerģijas un intereses zudumu, ja pusaudža funkcionēšana un dzīvesprieks ievērojami samazinās vēlams vērsties pēc padoma PUSAUDŽU RESURSU CENTRĀ (PRC). PRC ir uzticama izvēle palīdzības saņemšanai., jo tur strādā vairāki desmiti speciālistu, kas nodrošina palīdzību dažādās mentālās veselības grūtībās nonākušajiem pusaudžiem, papildus sniedzot atbalstu šo jauniešu ģimenēm un tuviniekiem. PRC komanda izvērtē konkrēto gadījumu individuāli un sniedz multidisciplināru, zinātnē un pierādījumos balstītu psiholoģisko palīdzību pusaudzim, lai mentālās veselības problēmas neattīstītos nopietnākos mentālos izaicinājumos.
PRC pakalpojumus var saņemt bez maksas!!! PRC konsultatīvais tālrunis: 25737363; informācija https://pusaudzucentrs.lv/mentala-veseliba/

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search