Vārda dienu svin: Sniedze, Meta / 02.12.2023

booked.net

Jaunumi

Mencendorfa nama un Gētes institūta apmeklējums

Mencendorfa nams13latvijas skolas soma logo krasains 1Mencendorfa nama un Gētes institūta apmeklējums
17.05.2023. 
Ādažu vidusskolas vācu valodas olimpiāžu un izteiksmīgās runas konkursa dalībnieki kopā ar vācu valodas skolotājām Aiju Krūzi un Baibu Lausku š.g. 17. maijā apmeklēja Mencendorfa namu un Gētes institūtu.
Mencendorfa namā skolēni iepazinās ar muzeja ekspozīciju, uzzinot par senā rīdzininieka dzīvi un apskatot vairākus unikālus muzeja eksponātus. Mums bija iespēja nogaršot virtuvē ar manteļskursteni uz atklātā tipa pavarda ceptas pankūkas, kā arī izmēģināt savu dejot prasmi, apgūstot seno deju soļus svinību zālē. Izmantojām arī iespēju, apskatīt muzejā izvietotās izstādes “Tekstīlijas” un “Stikls – Krāsa - Zils”.
Savukārt Gētes institūtā skolēni tika iepazīstināti ar institūta piedāvājumu vācu valodas un kultūras popularizēšanā visā pasaulē, kā arī ar bibliotēkas darbību.  Skolēni, darbojoties grupās un individuāli, veica uzdevumus, kas palīdzēja izprast, kā bibliotēkā atrast konkrētu grāmatu, kā to sameklēt e-katalogā un kā svešvalodu apguvē izmantot ne tikai digitālos rīkus, bet arī vārdnīcu. Nodarbības izskaņā, piedaloties Kahoot-viktorīnā par Gētes institūta bibliotēkā uzzināto, uzvarētāji ieguva vērtīgas balviņas.
Pēc ekskursijas Mencendorfa namā skolēni atzina, ka bija ļoti vērtīgi ielūkoties senās Rīgas iedzīvotāju dzīvē, lai spētu iztēloties tā laika dzīvi. Interesanti bija uzzināt, ka cilvēki iegādājās pulksteņus, kuri nerādīja laiku, jo tie bija lētāki. Bet pulkstenis namā bija bagātības simbols. Aizraujoši bija apgūt senos deju soļus un uzzināt par spoguli, kurš spokojas. Īpašu interesi izraisīja interesantie mūzikas mūzikas instrumenti – tangentflīģelis (apgleznots!) un vecākā arfa Latvijā. Pārsteidza arī koka griestu gleznojumi un senās mēbeles - senākais Rīgas skapis un senākais Rīgas galds, ar īpašām uzliektām malām, lai skaitot monētas, tās nenoripotu.
Gētes institūtā visvairāk pārsteidza bibliotēkas iekārtojums un plašā dažādo mediju pieejamība vācu valodā. Neparasts šķita fakts, ka bibliotēkā bez maksas īslaicīgi var iznomāt arī dažādus sadzīvē vajadzīgus darbarīkus vai iekārtas, piem., urbi, dārznieka šķēres, šujmašīnu, telti u.c., šādā veidā popularizējot zero waste dzīvesveidu. Foto

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search