Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Turaidas muzejrezervāta apmeklējums

IMG 20230526 WA0000 2latvijas skolas soma logo krasains 120. maijā Ādažu vidusskolas 3.e klases skolēni apmeklēja Turaidas muzejrezervātu un piedalījās interaktīvā nodarbībā Ciemos pie Turaidas fogta. Skolēniem bija iespēja iegūt zināšanas par Latvijas vēsturi 14.-16. gadsimtu, izspēlējot lomu spēli Turaidas pilī. Skolēni, tērpjoties viduslaiku apģērbā, iejutās bruņinieku vai zemnieku lomās, uzzināja par iedzīvotāju dalījumu kārtās un fogta amata funkcijām, apguva viduslaiku manieres un rakstīšanas iemaņas. Paldies par programmas “Latvijas skolas soma” doto iespēju.
Skolēnu iespaidi:
Kristena Kokina: ,,Es muzejnodarbībā iemācījos rakstīt ar tinti un spalvām, rakstīšana ar irbulīti uz vaska. Visvairāk mani pārsteidza krāšņie viduslaiku tērpi un man patika iejusties augstdzimušas dāmas Hildegardes tērpā.’’
Ance Jurevica: ,,Muzejnodarbībā uzzināju, ka viduslaikos zemniekiem, bruņeniekiem, augstdzimušiem bija savi noteikumi. Fogts bija ļoti stingrs, viņam nesa nodevas un dāvanas. Visvairāk man patika rakstīt ar tintes spalvām un irbulīti uz vaska.’’
Emīlija Grīna: ,,Es uzzināju kā pirms 500 gadiem rakstīja. Mani pārsteidza skaistie tērpi viduslaikos. Es uzzināju , ka viduslaikos Latviju kopā ar Igauniju dēvēja par Livoniju.’’
Sofija Ambaine: ,,Mani pārsteidza tērpi un viduslaiku vāciešu alfabēts. Visvairāk man patika iet ciemos pie fogta, rakstīt ar tinti un iejusties zemnieces lomā.’’
Ričards Bērziņš: ,,Es nodarbībā uzzināju, ka senos laikos pa īstam rakstīja ar zoss spalvām. Mani pārsteidza seno laiku burti- kā zīmējumi. Man patika pārģērbties viduslaiku
tērpā.’’
Elza Ģērmane: ,,Es nodarbībā uzzināju, ka fogtam viduslaikos iedzīvotāji nesa dāvanas un nodevas. Mani pārsteidza , ka senos laikos bagātie ģērbās smalkos, greznos tērpos, bet zemnieki vienkāršos apģērbos.’’
Roberts Poļaks: ,,Es uzzināju par dzīvi viduslaiku pilī, kur visi nesa fogtam nodevas. Visvairāk man patika rakstīt ar spalvu. Tas bija grūti.’’

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search