Vārda dienu svin: Sniedze, Meta / 02.12.2023

booked.net

Jaunumi

Saruna ar Ādažu vidusskolas angļu valodas skolotāju Lāsmu Vaicekausku

LasmaKādi tad viņi ir – mūsu skolotāji? Kas viņiem garšo? Kāda ir viņu aizraušanās? Atbildes uz šiem un citiem skolēnu uzdotajiem jautājumiem atradīsiet, lasot sarunu cikla “Skolēns jautā skolotājam” intervijas.

7. klases skolnieces Elza Liepiņa un Amanda Ūdre vēlējās intervēt Ādažu vidusskolas angļu valodas skolotāju Lāsmu Vaicekausku. Elza par skolotāju Lāsmu stāsta šādi: “Skolotāja Lāsma ir ļoti jauka un mūsdienīga. Man ļoti patīk viņas vadītās angļu valodas stundas!”

 

Labdien! Paldies par to, ka piekritāt atbildēt uz mūsu jautājumiem! Sakiet, kādēļ izvēlējāties kļūt par skolotāju?

Es pati ilgi domāju, kādēļ esmu izvēlējusies tieši šo profesiju. Laikam tas ir tāpēc, ka man ļoti patīk darbs ar cilvēkiem. Strādājot skolā, es katru dienu varu gan komunicēt ar skolēniem, gan uzzināt un iemācīties daudz ko jaunu.  

Kāpēc Jūs izvēlējāties kļūt tieši par angļu valodas skolotāju?

Man bija iespēja izvēlēties starp angļu valodu un dabaszinībām. Skolā man labi padevās abi mācību priekšmeti, taču angļu valoda bija mana stiprā puse. Aktīvi piedalījos stundās, dažreiz pat paspēju izpildīt kādu papildu uzdevumu vai palīdzēt klasesbiedriem.

Tas nozīmē, ka Jūsu mīļākais priekšmets skolā bija angļu valoda?

Man patika angļu valoda, bet mans mīļākais mācību priekšmets patiesībā bija vēsture!

Mēs zinām, ka skolotāja profesija ir sarežģīta, un Jūs noteikti daudz laika pavadāt skolā. Vai Jums ir laiks arī kādam hobijam?

Man ir liels suns, kurš katru dienu jāved ārā. Tā ir lieliska iespēja regulārām pastaigām. Gada siltajos mēnešos man patīk peldēt. Apmeklēju arī sporta zāli, jo fiziskās aktivitātes patiešām lieliski atslābina un palīdz izlādēties. Brīvajā laikā man patīk lasīt grāmatas, taču lielā darba apjoma dēļ šim hobijam neatliek daudz laika. Lasīšana ir mana vasaras mēnešu aizraušanās. Vēl man patīk ceļot un iepazīt gan citas pasaules vietas, gan atšķirīgu kultūru.

Sakiet, kas Jūsu darbā ir visgrūtākais?

Es izvairos no vārda grūtības, saucot tās par izaicinājumiem. Jā, mūsu darbs patiešām ir izaicinošs. Dažreiz tu atnāc uz darbu ar perfekti izveidotu stundas plānu, bet tad saproti, ka šodien skolēniem nepieciešams kaut kas pavisam cits. Šādos gadījumos stunda jāpielāgo skolēniem, jāpārveido uzdevumi, jāimprovizē, taču arī tas man ļoti patīk. Katra diena ir atšķirīga, līdz ar to skolotāja ikdiena noteikti nav garlaicīga!

Interesanti! Jūs jau nosaucāt dažus iemeslus, kādēļ Jums patīk strādāt skolā, vai ir vēl kādas lietas, kuras Jums savā darbā sagādā prieku?

Man patīk strādāt ar skolēniem. Es bieži apbrīnoju bērnu radošumu un enerģiju. Kopā ar viņiem es katru dienu uzzinu un iemācos kaut ko jaunu. Es novērtēju to, ka man un maniem skolēniem ir izveidojusies tik veiksmīga sadarbība. Mani iedvesmo un stiprina brīži, kad skolēni beidzot saprot to, kas iepriekš viņiem sagādājis grūtības. Es ar pārliecību varu teikt, ka darbs skolā man patiešām sniedz lielu prieku!

Paldies par sarunu!

Elza Liepiņa, Amanda Ūdre,

Ādažu vidusskolas interešu izglītības pulciņa “Karjera” dalībnieces

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search