Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Par godu 21. Eiropas kluba “Mazie eiropieši” jubilejai

EK01Šogad, svinot Eiropas Kluba 21.gada jubileju, iepazīstināsim ar vecākās kluba grupas padarītajiem darbiem gada garumā. Foto
Pirmais  mūsu kluba projekts bija EUROSCOLA 25/10/2022 Francijā, Strasbūrā, kur apmeklējām Eiropas Parlamentu. Mūsu pieredze bija pozitīvu emociju pilna, mēs vairāk izpratām parlamenta būtību un tā ietekmi uz mūsu dzīvi ikdienā. Starp projekta dalībniekiem tika rīkota diskusija par demokrātiju un atjaunojamajiem energo resursiem, kas izvērtās interesantā domu apmaiņā. Šī diena Eiropas Parlamentā mums sniedza jaunu redzējumu par politiskiem un ekonomiskiem procesiem Eiropā.
Otrs  pasākums bija VII Eiropas klubu konference, ko rīkoja Ādažu vidusskolas Eiropas klubs sadarbībā ar klubs “Māja”. Konferencē piedalījās 6 Latvijas Eiropas klubi. Bija apspriestas Eiropai aktuālas tēmas, dalījāmies ar savu pieredzi starp citu skolu jauniešiem. Konferences beigās apmainījāmies ar kontaktiem un apspriedām dienā piedzīvoto.
Trešais piedzīvojums norisinājās Eiropas Parlamentā Briselē. Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas rīkotajā projektā “Your Europe, Your Say”, kurā  piedalījās  - Karlīna Artemenkova, Jānis Oto Veismanis un Edgars Zausajevs. Trīs dienu garajā piedzīvojumā jaunieši cītīgi runāja par demokrātiju Eiropā un jauniešu nozīmi sabiedrībā, ģenerējot idejas, kā iesaistīt jauniešus vairāk politikā un kā izteikt savu viedokli. Kopumā šis bija ātrs, bet vizinošs ceļojums, kur vakara gaismā spēja arī apskatīt pilsētu.
Ceturtais bija Eiropas kluba rīkotie nokursi “E-faktors”, gan ziemā, gan Eiropas dienu ietvaros. Tā bija unikāla iespēja skolas jauniešiem parādīt savas uzstāšanās spējas, gan dziedot, gan dejojot. Abos E - faktoros žūrijā  bija mūsu skolas bijušie absolventi / kluba bijušie prezidenti, skolas administrācija un novada priekšsēdētāja. Šis bija noderīgs pasākums kluba darbībā, jo bijām aicināti radoši domāt par pasākuma organizāciju un iesaistījāmies savstarpējā saliedēšanās procesā. Nozīmīgs bija Eiropas mēnesis un Eiropas diena, EPVS atklātā stunda ar Edgara Ikstena dalību.
Savukārt Cēsīs,  Sarunu festivāla “Lampa” ietvaros, notika Latvijas vēstnieku skolu 2022./2023. sezonas noslēgums. Pasākuma laikā tika apbalvotas aktīvākās skolas, to starp arī mūsu skolas EPVS. Bija iespēja aprunāties ar citiem demokrātiski noskaņotiem cilvēkiem, viņu vidū bija arī Eiropas parlamenta deputāts Ivars Ījabs. No 23. līdz 25.augustam 8 dalībnieki piedalījās EPVS vasaras skolā Tallinā, kuras laikā jauniešiem bija iespēja iegūt jaunus kontaktus no citām projekta dalībvalstīm kā Somiju, Igauniju, Lietuvu. Projektā jaunieši piedalījās dažādās ideju radīšanas darbnīcās, kā arī dziļāk iepazina Eiropas darbības struktūru. Liela vērtība jauniešiem bija arī Igaunijas galvaspilsētas apciemošana.
ANO Starptautiskās miera dienas ietvaros klubs aicināja piedalīties basketbola soda metienu sacīkstēs, kurā piedalījās 50 dalībnieki no 5.-12. klasei. Kā galvenais viesis un balvu pasniedzējs, bija Mārcis Osis - Latvijas U-23 vīriešu izlases Eiropas kausa 3x3 basketbola bronzas medaļas ieguvējs. Mārcim bija tas gods ierasties un pasniegt  balvas vietā, kurā pavadīja savus skolas gadus.
23. oktobrī Rīgas 2.ģimnāzijā norisēja Eiropas Parlamenta vēstnieku skolu 2023./2024. sezonas atklāšana. Pasākuma laikā dalībniekiem no visas Latvijas bija iespēja iepazīties ar organizācijas tuvākajiem mērķiem un idejām. Pasākuma sākuma daļā interviju sniedza arī Eiropas Parlamenta deputāti - Dace Melnbārde un Ivars Ījabs. Jaunieši piedalījās arī  lekcijās par dažādiem Eiropas Savienībai  svarīgiem tematiem.
1. novembrī aizvadījām pēcpusdienu svinot kluba 21.jubileju. Uz pasākumu tika uzaicināta skolas vadība, Rīgas domes deputāts/bijušais kluba prezidents Edgars Ikstens, skolas skolotāji. Pasākumu atklājām ar kluba biedres Kamillas Kudasovas (10.a) priekšnesumu - dziesma “Cherry Wine”. Pasākumu vadīja Eiropas kluba jauniņie Raiens Purgailis (10.a) un Anete Putne (11.a).  Sekoja kluba jaunākās grupas (5.-9.kl.) prezentācija par visa gada darbību klubā, konsultantes skolotājas - Ieva Miķelsone un Dace Matisone. Pēc tam kluba biedrs Nils Kolbergs (11.a) klātesošos aicināja piedalīties atraktīva spēlē “Vārda asociācijas”, kur dalībnieki radoši izdomāja savas asociācijas noteiktam vārdam. Vidusskolas kluba grupa, tāpat kā pamatskolas, iepazīstināja klātesošos ar paveiktajiem projektiem un darbiem. Viesi tika aicināti doties uz renovētās Eiropas kluba mājas atklāšanu. Aicinātie viesi sveica kluba abas grupas jubilejā. Noslēgumā tika pasniegts jubilejas kliņģeris, ko dāvināja kluba bijusī viceprezidente Anete Lāce. Baudot svētku mielastu, uzstājās grupa “AMFORA”, jaudīgi noslēdzot kluba jubilejas pasākumu. Mēs esam ļoti pateicīgi ikvienam, kas iesaistījās Eiropas kluba darbībā, pavadot gan grūtākos, gan spilgtākos brīžus kopā ar mums!
Spilgtākie kluba 21.jubilejas pasākuma citāti un novēlējumi : “ Kas Tev palīdz saglabāt motivāciju? - Mēs paši. Mēs apzināmies, ka esam spējīgi. Paldies Sarmītei Savickai, ka spējāt mūs noturēt kopā!” - 13. Eiropas kluba prezidenta Jāņa Oto Veismaņa (11.a)  atbilde uz vakara vadītāju jautājumu.
Skolas direktore – Solvita Vasiļevska: “Jaunieši, es ticu, ka spēsiet Ādažu vārdu nest tālāk Latvijā un Eiropā .“
Bijušais kluba prezidents/ Rīgas domes deputāts Edgars Ikstens:  “Man radās jautājums. Pa kuru laiku Jūs mācāties?”
Direktora vietniece Sarma Jēkabsone: “Vēsture atkārtojas, klubs ir noformēts ideālā sastāvā.”
Direktora vietniece Dace Dumpe: “Long live European Club!”
Direktora vietniece Aija Krūze: “Sapņojiet, bet nezaudējiet saiti ar realitāti!”
Teksta autori - Kristiāns Bobrovskis (12.b), Karlīna Artemenkova ( 12.c)
Foto – Paula Vaļpītere (11.b),  Stella Gulbe (9.b)

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search