Vārda dienu svin: Vilija, Vits, Žermēna, Baņuta / 15.06.2024

booked.net

Jaunumi

Barikāžu atceres laiks

Barikazu laiksNo 15. līdz 22. janvārim klases stundu un vēstures stundu laikā 1991. gada barikāžu atceres laiks. Sākot no 12. janvāra līdz 2. februārim 9.abdegl klašu skolēni piedalās Latvijas Okupācijas muzeja tiešsaistes nodarbībā "Par savu zemi jāstāv. Barikāžu laiks”.
Nodarbībā skolēni uzzina par Barikāžu laika notikumiem no janvāra līdz 21. augustam, kad Latvijas tauta aizstāvēja savu valsti un ieguva pilnīgu neatkarību. Skolēni uzzina par notikumiem pēc 1990. gada 4. maija, kad darbojās spēki, kas bija pret Latvijas neatkarību, un par cilvēku drosmi stāties pretī militāram spēkam un vardarbībai. Nodarbības laikā skolēni rada atbildes uz jautājumiem: • Kas ir pārejas laiks no juridiskās Latvijas neatkarības līdz faktiskajai? Kā notikumi Lietuvā ietekmēja notikumus Latvijā? • Kādā veidā, kur un kāpēc tika veidotas barikādes? • Vai ar nevardarbīgu pretošanos var apturēt tankus un omoniešus? • Kas deva drosmi cilvēkiem un kāda bija viņu motivācija?
Nodarbības laikā ar skolēniem notiek diskusija par vērtībām, par drosmi, par Latviju pirms vairāk nekā 33 gadiem un tagad, jo nodarbības tēma nav tikai vēsture, bet izpratne par tautas vienotības spēku, brīvas un neatkarīgas valsts vērtību.

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 26375745

e-pasts: skola@adazuvidusskola.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 26069408

 e-pasts: anita.milanceja@adazuvidusskola.lv

Piekļūstamības paziņojums
Simbols e

e-adrese

Search