Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds / 20.10.2021

booked.net

Skolas soma

Skolas soma LV100 krasains CopyBraki1 MĀCĪBU Braki2Braki3EKSKURSIJA uz R.Blaumaņa memoriālo muzeju “Braki”
22.09.2021.
Š.g. 22. septembrī Ādažu vidusskolas 12.a un 12.b klase devās mācību ekskursijā uz R. Blaumaņa dzimtajām mājām “Brakos”. Mācību stundās skolēni bija iepazinuši R. Blaumaņa noveles un lugas. Ekskursijas mērķis bija ļaut jauniešiem tuvāk iepazīt laikmetu un vidi, kurā dzīvoja un darbojās Blaumanis. Skolēniem bija arī jāveic mācību uzdevums, kura izpildes gaitā viņiem tika piedāvāta iespēja iejusties Rūdolfa Blaumaņa “kurpēs”. Apskatot muzeju un klausoties gida stāstījumu, katram skolēnam vajadzēja nofotografēt divus ar Blaumani saistītus priekšmetus vai dabas objektus, precizēt senāku priekšmetu nosaukumus. Stundās tika runāts par to, ka Blaumanis savos darbos nereti izmantojis situācijas vai personāžus, ar kuriem pats dzīvē saskāries. Un tad sekoja radošs uzdevums – sasaistīt nofotografētos priekšmetus ar Rūdolfa Blaumaņa biogrāfisku faktu un uzrakstīt pašu izdomātu stāstiņu/ situāciju, kurā iekļaujas fotogrāfijā redzamais. Paveikto uzdevumu skolēni demonstrēja stundā, veidojot arī prezentācijas.
Pēc uzdevuma veikšanas skolēni atzina, ka viņiem ļoti patikusi ainaviskā “Braku” daba, kā arī Ērgļu apkārtne. Muzejā redzētais ļāvis daudz labāk izprast 19. gadsimta beigu sadzīves apstākļus un Blaumaņa darbos aprakstītos notikumus. Daudzi arī atzina, ka muzejā redzētie priekšmeti raisījuši interesi jau mājās papildus izpētīt informāciju par atsevišķām Blaumaņa dzīves epizodēm, kā arī devusi iespēju savām acīm redzēt literārajos darbos pieminētos priekšmetus, ko šobrīd vairs nelieto.
Liels paldies Latvijas skolas somai par šo iespēju iepazīt Latvijas kultūras mantojumu, organizējot alternatīvas mācību stundas!


Skolas soma LV100 krasains CopyCinev1Cinev2MĀCĪBU EKSKURSIJA uz kinopilsētiņu Cinevilla
22.09.2021. 9.g klase

Ar Latvijas skolas somas atbalstu 9.g klase 22. septembri devās izzinošā mācību ekskursijā uz  kinopilsētiņu “Cinevillu”.
Ekskursijas laikā skolēni iepazinās ar lielāko filmēšanas laukumu Baltijā un kino industrijas “virtuvi”.  Pēc ekskursijas iespaidu bija daudz:

 • Kinopilsētiņas apmeklējums mūs aizveda pagātnē- iepazinām 19. gadsimta pilsētvidi ar tās raksturīgajām iezīmēm.
 • Mums patika senā Rīga, tās šaurās un bruģētās ieliņas, tramvaja līnija ar īstu tramvaju.
 • Mēs bijām pārsteigti, ka kinopilsētiņas teritorija ir tik liela. Tā aizņem 150 ha, no tiem 22 ha ir apbūvēti ar iespaidīgām dekorācijām.
 • Es uzzināju, ka kinopilsētiņu Cinevilla dēvē par Latvijas mazo “Holivudu”.
 • Noteikti Cinevillu ieteikšu kā brīvdienu ceļojumu saviem draugiem, jo tā ļauj “noķert” vēstures sajūtu.
 • Aizraujoša bija foto orientēšanās. Katra komanda saņēma karti, uzdevumu ar fotogrāfiju lapu.

Skolas soma LV100 krasains CopyCin1Cin2Cin3MĀCĪBU EKSKURSIJA uz kinopilsētiņu Cinevilla
17.09.2021. 9.e klase

9.e klase 17.septembri devās uz  kinopilsētiņu “Cinevillu”. Cinevilla ir lielākais filmēšanas laukums Latvijā un ir vienīgā tik plaša mēroga brīvdabas kino ekspozīcija Baltijā.
Devāmies ekskursijā gida pavadībā, kur apskatījām visu, ko Cinevilla var piedāvāt, – ekspozīciju filmai “Nameja Gredzens”, dekorācijas filmām “Sapņu komanda”, “Rīgas sargi”, “Klases salidojums 2” un “Dvēseļu putenis”. Uzzinājām, ka Cinevillu izmanto arī ārvalstu kino režisori.
Nākamā aktivitāte bija “šovs”. Bija iespēja pašiem iejusties aktieru lomās un izspēlēt mazas, bet smieklīgas ainas, kuras filmēja un beigās samontēja īsfilmu. Tad sekoja foto orientēšanās pa visu Cinevillas teritoriju, kuras laikā bija jānofotografējas pie 31 filmu objekta. Pēc kārtīgas noskriešanās devāmies pusdienās uz Cinevillas kafejnīcu.
Ekskursija bija izzinoša, aizraujoša, saliedējoša un deva iespēju labāk iepazīt klases biedrus, un šī bija pirmā kopīgā ekskursija pēc ilgā attālinātā mācību laika.
Paldies Latvijas skolas somai par iespēju pavadīt rudens dienu kino gaisotnē kopā ar klases biedriem!


Skolas soma LV100 krasains CopyBilleLatvijas Nacionālais teātris “Bille”
28.05.2021. 9.e klase
Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, 9.e klases skolēni kopā ar savu klases audzinātāju Ievu Grāvīti noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Bile” ierakstu.
Vizmas Belševicas triloģija „Bille” ir ievērojamās latviešu dzejnieces autobiogrāfisks darbs, un tajā ir citas Rīgas noskaņa – strādnieku dzīvoklis īres namā Grīziņkalnā, basas kājas, melna maize, trokšņaini kaimiņi, trūkums, dzelžaina nepieciešamība pēc tīrības un kārtības, bet pāri visam – sapnis Vizmas Belševicas stāsts tiek rādīts azartiski, ar straujām jūtu un pārdzīvojumu maiņām. No asarām līdz smiekliem, pārdomu un paradoksu bagāts. Un tikai trīs aktieru - Daces Bonātes Billes, Līgas Zeļģes Mātes, Mārča Maņjakova Tēva izpildījumā. Viņiem palīdz komponista Valda Zilvera mūzika un klātbūtne.
9. klases jauniešu atziņas pēc izrādes noskatīšanās:

Bille1


Skolas soma LV100 krasains CopyStab b1Stab b2Stab b3Valmieras Drāmas teātris “STABURAGA BĒRNI”
26.05.2021. –28.05.2021.
7.a. 7.b, 7.c, 7.e, 7.g un 7.l klases
Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, 7. klašu skolēni kopā ar savām literatūras skolotājām noskatījās Valmieras Drāmas teātra izrādes “Staburaga bērni” ierakstu. Stāsts par diviem draugiem Janci un Marču, kas iepazinās kādā pavasara dienā Staburaga pakājē. Par viņu piedzīvojumiem un noslēpumiem, izzinot pasauli un Staburaga apkārtni, kas mums šobrīd vairs nav redzama un ir palikusi tikai nostāstos.
Skolotāju un skolēnu atsauksmes:

 • Noskatoties izrādi ,,Staburaga bērni'', uzzināju daudz jauna gan par to, kā Staburags veidojies, gan par to, kā cilvēki agrāk dzīvoja, kā arī par to, kā bērni rotaļājās un izklaidējās.
 • Man patika klausīties izrādes saturu, jo klausoties radās redzes gleznas, visapkārt redzēju visu, ko stāstīja galvenie tēli. Mani iepriecināja nostāsti par Janča un Marča rotaļām, par peldēšanos pavasarī un ābolu zagšanu. Es noteikti ieteiktu arī citiem noskatīties šo izrādi, jo var uzzināt nedaudz par vēsturi, kādiem faktiem, kā arī skatoties var iedomāties vietas, kur zēni dodas, un lietas, ko viņi dara. Kopumā izrāde ir uzjautrinoša! Man patika!
 • Izrādē man patika aktieru meistarīgais tēlojums. Apbēdināja tas, ka viens no draugiem gribēja piedzerties un nekur neiet. Es iesaku klases biedriem noskatīties šo izrādi, jo tajā ir ļoti daudz jautrības.
 • Man izrāde patika, bet īsti nebija manā gaumē. Mani iepriecināja Jaņča tēls, taču izrādes laikā daudz ko nesapratu. Mani apbēdināja Marča sākotnējā izturēšanās pret Janci. Es noteikti ieteiktu skatīties šo izrādi.

Manuprāt, izrāde bija interesanti režisēta. Man patika, ka izmantoja siluetus un dažādus objektus, kā kurpes, jakas, lai izveidotu stāstu. Mani arī iepriecināja aktieru priekšnesums, tas bija humora pilns un interesants. Runas stils un izruna bija saprotams un viegli uztverams. Šo izrādi es iesaku visiem, kam ir laiks un vēlēšanās pasmieties.


Skolas soma LV100 krasains CopyAsp1Asp2Asp3Jaunais Rīgas teātris “Aspazija. Personīgi”
26.05.2021.
10.a, 10.b un 10.c  un 11.a, 11.b un 11.c klase
Izrāde – pētījums, kuras pamatā pazīstamās latviešu literātes un politiķes Aspazijas (1865-1943) biogrāfijas meti. Johanna Emīlija Lizete Rozenberga, vēlāk Elza Pliekšāne, kā pseidonīmu sev bija izvēlējusies Perikla mīļotās Aspazijas vārdu. Viņa bija izcilā dzejnieka Raiņa dzīvesbiedre. Rainis un Aspazija visbiežāk tiek minēti kopā kā mīlestības un radoša tandēma simbols. Aspazija radījusi Raini, un Aspazija ziedojusies Rainim – šāds viedoklis nereti dominē Aspazijas un Raiņa biogrāfiju pētnieku vidū. Bet kas Aspazija bija pati?
Gada izskaņā desmito un vienpadsmito klašu skolēniem tika piedāvāta  iespēja noskatīties JRT izrādi “Aspazija. Personīgi”. Tā uzrunāja  un rosināja domāt ne vien par laika posmu, kurā  savus darbus radīja divi izcilākie  latviešu literatūras dižgari, bet  arī par to savstarpējām attiecībām, ietekmi un nozīmi otra dzīvē. Aktrise Baiba Broka  meistarīgi izspēlē  Aspazijas personības dažādās šķautnes, gandarījuma un traģikas brīžus, pārliecinoši transformējoties no viena vecumposmā otrā, no garīga lidojuma mākslā uz sāpīgi tukšu un vientuļu eksistenci dzīvē. 
Skolēnu atsauksmes:
Man izrāde kopumā patika, jo varēja labāk izprast 19.gadsimta notikumus. Uzzināju tā laika cilvēka dzīvi un to, cik bieži cilvēki nonāca situācijā, kad nepietiek iztikas līdzekļu. Bija interesanti skatīties, kā izrādē tiek izspēlēti dažādi Aspazijas dzīves notikumi, piemēram, kā viņa iepazīstas ar Raini, kādi notikumi norisinās viņu kopdzīvē. Kopumā varēja secināt, ka tie cilvēki, ko Rainis uzskatīja par  draugiem, nemaz nebija īsti un patiesi, jo laika gaitā nodeva Raini. Es ieteiktu noskatīties visiem vidusskolēniem un varbūt arī 9.klases skolēniem šo izrādi, jo, manuprāt, tā ir ļoti interesanta, noderīga un ar savu vērtību. (Samanta 10.a )
Man patika vakar redzētā izrāde, tā ietu pie sirds visiem, kas interesējas par spilgtām personībām un to dzīvi un būtību. Mani fascinēja Baibas Brokas Aspazijas tēlojums- aktrise lieliski attēloja dzejnieces balsi, intonāciju, raksturu... Lai gan, manuprāt, izrāde bija nedaudz par garu, lai to skatītos ierakstā mājās (kas nebūtu problēma, ja to varētu skatīt teātrī), šo iestudējumu ir vērts redzēt. (Katrīna Līva 10.c )
Mūsdienās liela daļa jauno izrāžu vairāk koncentrējas uz iztēles un abstrakcijas stimulēšanu, taču šī izrāde, "Aspazija. Personīgi", bija gan klasisko vērtību, gan modernisma elementu apvienojums, ko labi varēja novērot, savienojot skatuves priekšplānu ar fonu. Īstas un visiem zināmas personības nospēlēt, manuprāt, ir viens no aktieru vislielākajiem izaicinājumiem, taču aktrise Baiba Broka, kas spēlēja Aspaziju gan viņas jaunībā, gan vecumdienās, pārliecinoši nospēlēja šīs divas tik atšķirīgās sievietes, un bija sajūta, ka tieši tāda Aspazija bijusi. Pārējie aktieri gan ar runas veidu, gan ķermeņa valodu ļoti labi nospēlēja pārējos varoņus Aspazijas dzīvē - šķita, ka esmu nonākusi citā laikā. Izrāde bija arī saturiski ļoti vērtīga, jo faktus mēs visi zinām, bet mēs nekad nevaram līdz galam izprast, kā Aspazija jutās, ko domāja, kā dzīvoja, jo vieta vien, kur viņa dzīvoja, vai darbi, ko viņa uzrakstīja, nevar pateikt par viņu pašu itin visu, kas būtu sakāms. Domāju, ka skatīties šo izrādi bija ļoti vērtīgi un izglītojoši! Paldies!   ( Madara 11.c )


Skolas soma LV100 krasains Copyanim1anim2anim3anim4

 

 

Animācijas filmu programmu Zelta Pavasaris  
2021. gada aprīlis - maijs 3.a, 3.b, 3.c, 3.d, 3.e, 3.g klase
Programmā Zelta Pavasaris iekļautas sekojošas filmiņas:

 • Grieķijas dārgumi” (Animācijas Brigādes leļļu filmiņa)
 • “Rezgalības 2” (Animācijas Brigādes leļļu filmiņa)
 • “Pavasaris Vārnu ielā” (studija Atom Art)
 • “Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi” (studija Rija)
 • “Putnubūris” (Animācijas Brigādes leļļu filmiņa)

Skolēnu atsauksmes
Vairāki skolēni jau bija redzējuši dažas animācijas filmas, kuras iekļautas programmā Zelta Pavasaris. Skolēniem it īpaši patīk Avārijas brigādes sērijas, un tāpēc viņi skatījās ar neviltotu interesi. Tie skolēni, kas jau bija redzējuši, mudināja savus klasesbiedrus pievērst īpašu uzmanību atsevišķām smieklīgākajām vai interesantākajām epizodēm. Savukārt skolotājiem bija iespēja multfilmu saturu sasaistīt ar mācību saturu un integrēt tēmas latviešu valodā un sociālajās zinībās - skolēni veica dažādus radošus uzdevumus, kā arī piedalījās diskusijās.


Skolas soma LV100 krasains CopyPifs1Pifs2Pifs3Latvijas Leļļu teātris “Un atkal PIFS” 
08.05.2021. un 10.05.2021. 1. un 2 klases

Latvijas Leļļu teātra izrāde „Un atkal Pifs...” kopš pirmizrādes 1983. gadā piedzīvo arvien atkārtotus iestudējumus un veido Leļļu teātra zelta fondu.
Sunītis Pifs un runcis Herkuless, krustmāte Agate un krusttētiņš Tontons, Dudū un Rozālija – šie personāži neprasa komentārus ne Francijā, kur pirms daudziem gadiem tos radīja franču karikatūrists Žans Arnāls, ne Latvijā, kur tie pazīstami jau vairākām paaudzēm gan kā komiksu grāmatu, gan kā leļļu teātra izrāžu varoņi. Izrādē skanošās Ivara Vīgnera dziesmas ar Jāņa Petera vārdiem kļuvušas par latviešu bērnu mūzikas klasiku.
Skolēnu iespaidi, vērtējums:
Uzzinot par iespēju noskatīties šo izrādi, bija jūtams bērnu un vecāku prieks. Ne visas ģimenes bieži apmeklē kultūras pasākumus, kad tas vēl bija plaši iespējams, tomēr tagad jūtams, ka slāpes pēc kultūras ir gājušas plašumos.
2. klasēs izrādi baudīja ne tikai bērni, liela daļa skatījās ģimenes lokā. Bija arī daži vecāki, kas izrādi gaidīja ar bērna cienīgu nepacietību, jo grāmata par Pifu ir bijusi viņu bērnības iecienītākā lasāmviela.
Kopumā atsauksmes par izrādi ir ļoti labas, bērniem paticis sižets, notikumi šķituši interesanti un uzmanību saistoši. Daži atsaucās, ka smējušies līdz asarām! Citi savukārt piebilda, ka jutuši dusmas un nepatiku pret kaķi Herkulesu un viņa izdarībām un lielu līdzjūtību pret galveno varoni Pifu. Interesanti, ka, lai gan sižets šķitis saistošs un izrāde kopumā patikusi, tiek pieminēts, ka nepatika, ka izrādē tik daudz dzied.
Bērni pamatā runā par Pifu un Herkulesu, mazāk piemin pārējos izrādes varoņus, bet atzīst, ka bez tiem arī izrāde nebūtu tik aizraujoša.
2. klasēs pēc izrādes noskatīšanās uzdevām bērniem uzdevumus, kuros gan testa veidā, gan atzīmējot pareizo/nepareizo apgalvojumu, bija iespēja pārbaudīt, cik uzmanīgi izrāde skatīta un, cik daudz palicis atmiņā. Rezultāti – teju 100% pareizu atbilžu! Kas mums patīk, to uzmanīgi arī skatāmies! 😊
Bērni un viņu vecāki ir ļoti pateicīgi par šīm iespējām ko sniedz programma Latvijas skolas soma! Ar nepacietību gaida nākamās izrādes, pasākumus un koncertus! 😊


Skolas soma LV100 krasains CopyMakss1Makss2Makss3Latvijas Leļļu teātris  “Maks un Morics”
08.05.2021. 4. a, 4.b un 4.g klase

Maksam un Moricam ir ievērojama nedarbu pieredze. Reiz viņi apmuļķoja gandrīz visus sava ciema miermīlīgos iedzīvotājus. Šoreiz viņi ir pieauguši un kļuvuši nedaudz prātīgāki. Slavenie delveri pat ir piekrituši mums visiem izstāstīt septiņus neparastākos savas dzīves atgadījumus ar visām no tā izrietošajām sekām.
4. klašu skolēni noskatījās izrādi un dalījās savos iespaidos:

Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyNo troksnaMuzikāli izglītojoša tiešsaistes nodarbība “No trokšņa līdz skaņdarbam” kopā ar Liepājas simfoniskā orķestra mūziķiem 
Norises laiks: 11.05.2021. 3.a, 3.c un 3.g klase

Muzikāli izglītojošajā nodarbībā “No trokšņa līdz skaņdarbam” skolēni iepazīst ritma radīšanas pamatprincipus un, aktīvi līdzdarbojoties, profesionālu mūziķu vadībā nonāk no neizprotama trokšņa līdz pilntiesīgam skaņdarbam. Skolēniem tiek dota iespēja palīdzēt Simfoniskajam orķestrim, kurš nonācis sarežģītā situācijā. Tuvojoties koncertam, orķestris ir sapratis, ka viņiem steidzami trūkst kādas latviešu tautasdziesmas pavadījums, tādēļ skolēniem jānāk palīgā!
Skolēnu atsauksmes:

Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyspriditisKoncertlekcija "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti" 
Norises laiks: 05.05. un 07.05.2021. 5.c un 5.e klase

Koncertlekcijā "Ceļojums apkārt pasaulei. Pasaka par Sprīdīti" ar klausītājiem satiekas divi talantīgi mūziķi -  somu izcelsmes latvietis Marko Ojala, kas ir akordeona un ģitāras virtuozs, un talantīgā dziedātāja Rūta Dūduma, lai ar mūzikas starpniecību izstāstītu mūsdienu versiju pasakai par Sprīdīti.
Tas ir ceļojums apkārt pasaulei, sastopot dažādu valstu kultūru un tā uzzinot par šo valstu saikni ar Latvijas vēsturi.
Caur vizuāli krāšņo un muzikāli bagātīgo programmu talantīgie mūziķi skolēniem vēlas izstāstīt par Latvijas vēstures nozīmi pasaules ģeogrāfijas un vēstures kontekstā, tā ļaujot labāk izprast dažādu valstu valodas, kultūras, kā arī ļaut iepazīt Latvijas kultūras un vēstures lomu pasaulē.
Programmā skanēs ukraiņu, somu, zviedru tautas mūzika, kā arī latviešu tautas dziesmas un latviešu komponistu Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Ivara Vīgnera un citu dziesmas.
Skolēnu atsauksmes:

Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyBezfiltra1Bezfiltra2Bezfiltra3Goda teātra izrāde “#Bezfiltra” 30.04.2021.
5.b, 5.c un 8.a klase
Pielāgojoties jaunajiem apstākļiem, Goda teātris piedāvā jauniešu izrādi #Bezfiltra, kuras norisei varēs sekot YouTube platformā.
Izrāde apvieno tādas mūsdienu aktuālitātes kā dejas TikTok, satura veidošana YouTube kanālam, kā arī bezatkrituma dzīvesveida tendences. Izrāde, protams, par draudzību, kuru pārbauda atšķirīgie uzskati, dzīves pieredze un statuss sabiedrībā.
Vai sociālo tīklu popularitāte var izjaukt draudzību? Uz šo jautājumu tiks atbildēts izrādē.
Lomās iejutīsies Edgars Ozoliņš un Rolands Beķeris
Skolēnu atsauksmes: 

Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopySan1San2San3Duets “Santehniķi” Muzikāla saruna “Kā no nekā radīt mūziku” 
Norises laiks: 06.05.2021. 2.c, 2.e un 2.g klase

Nodarbības mērķis ir papildināt skolēnu zināšanas un veidot interesi par mūziku, iepazīstoties ar savdabīgu mūzikas izpildījuma veidu un tā veicinot klausītāju iepazīt radošumu un jaunrades procesu. Duets “Santehniķi” ir izveidojuši neparastu instrumentu, kuru sauc trubafons. Instrumenta galvenā sastāvdaļa ir visparastākās santehnikas caurules, bet “kociņu” vietā noder pludmales čības.
Mūzikas stundā 2. klašu skolēni iepazinās ar duetu “Santehniki” un atklāti izteica savu viedokli:

Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyImka1Imka2Imka3Koncertlekcija “Imants Kalniņš. 80” 03.2021.
Piedāvā: SIA “Dzīvā skaņa”
“Imants Kalniņš. 80” ir digitāla koncertlekcija skolēniem, kas veltīta Imantam Kalniņam, vienam no izcilākajiem latviešu komponistiem, kurš 2021. gadā svin 80 gadu jubileju. Vienā programmā apkopotas skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas. Koncertlekcijas vadītāja ir dziedātāja Ieva Sutugova, un viņa kopā ar Miku Abaroniņu izpilda tādas dziesmas kā “Smilšu Rausis”, “Dūdieviņš”, “Bimini”, “Lilioma dziesma”, “Dzeguzes balss”, “Svētku diena”, “Virs galvas mūžīgs piena ceļš”, kā arī citas brīnišķīgas kompozīcijas. Programmā piedalās instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā.
9. klases skolēnu pārdomas pēc koncertlekcijas noskatīšanās:

 • Man šī koncertlekcija ļoti patika. Zināju daudz dziesmas un varēju dziedāt līdzi, manuprāt, ļoti noderīga un jauka koncertlekcija. Kā arī šī koncertlekcija lika saprast cik daudz dziesmas zinu no I. Kalniņa un cik daudz vēl vēlos par viņu pašu uzzināt. Prieks par tik talantīgiem cilvēkiem Latvijā! /Kate/
 • Man ļoti patika, kā šī koncertlekcija bija izveidota, dziesmas, kuras dziedāja man bija labi zināmās, tādēļ man patika tās klausīties. Par daļu no Imanta Kalniņa sasniegumiem un ieguldījumiem mūzikā jau zināju, tomēr uzzināju daudz ko jaunu. Interesanti bija dzirdēt par viņa grūtībām ar kurām mūziķis saskārās karjeras laikā, un par to, kā par spīti tām, viņš turpināja radīt mūziku un nepadoties. Koncertlekcijas vadītāja bija ļoti jauka, tādēļ bija patīkami klausīties informāciju, kuru viņa stāstīja. /Katrīna/
 • Dziesmas, kas skanēja bija ļoti pazīstamas un jautras. Popūrijā, atskanējušās dziesmas atgādināja par to, kā tās klausījos mazotnē. Es uzzināju, ka Imants Kalniņš bija komponējis mūziku tik daudz populārām filmām. /Ģirts/
 • Patika tas, ka uzzināju daudzu jaunus faktus par Imantu Kalniņu (dzīvi politikā). Varēju izbaudīt daudz dziesmas, kuras sen nebiju dzirdējis. Uz brīdi uzplaiksnīja atmiņas no Imantdienām, pateicoties šim skaistajām, sarežģīti izdziedamajām dziesmām. /Edmunds/
 • Manuprāt, Imants Kalniņš ir diezgan populārs komponists arī mūsdienās. Imanta Kalniņa mūzika ir diezgan mūsdienīga, tāpēc manuprāt kādai jauniešu daļai varētu patikt viņa mūzika. Man patīk Imanta Kalniņa mūzika, taču ne visas dziesmas. Man nebūtu problēmu noklausīties Imanta Kalniņa kādu sakomponētu mūziku, jo lielākā daļa dziesmu man patīk. Koncertlekcija bija ļoti laba, savādāka nekā iepriekšējās, jo viss bija samontēts un ierakstīts, kas man patika. Prezentācija sniedza noderīgu informāciju vairāk par Imanta Kalniņa mūziku. /Jānis/
 • Imants Kalniņš ir zināms un plaši pazīstams ar saviem skaņdarbiem. Reizēm arī es tos klausos. Manuprāt, koncertlekcija ir ļoti labs veids, kā iegūt informāciju ar radošu pieeju. Lekcijas kopējās noformējums ir aizraujošs un + man patīk, ka vadītāja arī dziesmas pati izpilda.
 • Kad sākās koncertlekcija es domāju, ka es neko par Imantu Kalniņu nezinu. Esmu gājusi 6 gadus korī, un gandrīz visas dziesmas mēs bijās dziedājuši, ļoti labi atceros dziesmu par zilo putniņu. Par pašu Imantu Kalniņu arī uzzināju kaut ko jaunu, piemēram, ka viņa meita bija aktrise, bet dēl dziedātājs. Kā vienmēr koncerta vadītāji ļoti skaisti nodziedāja katru dziesmu. /Laura/

Man bija īpaši saistoši klausīties šo koncertlekciju, jo Ieva Sutugova man kādreiz bija solo skolotāja mūzikas skolā, un bija interesanti redzēt viņas citu darbu. Klausoties muzikālos priekšnesumus, sapratu cik svarīga Kalniņa mūzikas ietekme ir latviešu sabiedrībā, jo pati bija dzirdējusi visas dziesmas un ļoti daudzas dziedājusi gan ģimenes lokā, gan mūzikas skolā. Vēl bija interesanti klausīties koncertlekcijas prezentācijas daļu, un uzzināt, ka Kalniņš ar mūziku centās iet pret PSRS politiku.


Skolas soma LV100 krasains CopyDzirnakmenos“Ziedoņa klases” interaktīvā nodarbība “Es un Imants Ziedonis “Dzirnakmeņos”” 02.03.2021. 11.c klase
Pirms nodarbības skolēni noskatījās 2015. gadā izveidoto dokumentālo filmu “Imants Ziedonis. “Dzirnakmeņi”, kas vēsta par Imanta Ziedoņa vasaras māju Murjāņos, par dzejnieka attiecībām ar dabu, izlaušanos un ceļu. Tajā atainots viņa «epifānijas ar niedru jumtu» celtniecības stāsts, notikumi “Dzirnakmeņos”, ko rīkoja viņš pats, kā arī dabas un jaunrades mijiedarbība Murjāņos.
11. c klasei nodarbība  ļoti patika, tā bija atraktīva, citāda pieeja informācijas iegūšanai.  Skolēni izteica  savu atzinību:
“Radošā pieeja jauniešu izglītošanai ir atslēga uz kvalitatīvu mācību procesu. Piemēram, virtuālā ekskursija pa Imanta Ziedoņa dzīvojamo māju mani tik ļoti aizrāva, ka neatteiktos no šāda interaktīvā piedzīvojuma vēlreiz. Radošā  stunda  lika aizdomāties par to, cik daudz un dažādus risinājumus esam raduši šajā saspringtajā laika periodā,“ atzīst  Lelde.
***
“Ārkārtīgi radoši izdomāta pieeja šāda veida pasākumiem: virtuāli grupu darbi un iespēja interaktīvā veidā izstaigāt pa I. Ziedoņa māju. Ļoti priecājos, ka arī šī brīža apstākļos tiek radīti veidi, kā skolēniem dažādot mācību procesu, vienlaicīgi iegūstot papildus zināšanas,”  secina Rihards.
***
“Paldies par cita veida stundu, iegrimu mierīgā, aizraujošā un ļoti inteliģentā stundas atmosfērā.     Lai grāmatas un dzeja neizzūd!“ raksta  Daniela.


Skolas soma LV100 krasains CopyikstiteDigitāls koncerts “Īkstīte” 01.03.2021. – 05.03.2021. 1.a,b,c,d,e,g,l,i klase
Daudzi jaunāko klašu skolēni noteikti ir lasījuši pazīstamā dāņu pasaku meistara H. K. Andersena pasaku “Īkstīte”. Taču pateicoties VSIA" Latvijas Koncerti" iniciatīvai, aizraujošie Īkstītes piedzīvojumi pārtapuši krāšņā muzikālā uzvedumā, jo pati pasaka savijusies ar franču baroka ģēnija Marka Antuāna Šarpantjē mūziku no viņa sengrieķu mitoloģijas iedvesmotās operas "Akteons".
Muzikālais uzvedums "Īkstīte" lieliski ieinteresē un ievada skolēnus senās mūzikas pasaulē.
Koncerts 2020. gada vasarā tika īstenots kā Senā mūzikas festivāla programmas daļa.
Mūsu skolas 1. klašu audzinātājas: “Vispirms, sakām lielu paldies – šajā laikā un šajos apstākļos, ka varam būt kopā ar kultūru, kaut vai digitāli. Mēs skolotājas – ļoti labi sapratām, ka skolēni un sabiedrība kopumā, ir attālinājušies no tās, šī gada laikā. Koncertu un teātri jāmāca skolēniem redzēt, izprast, sasaistīt ar pieredzi, domāt un baudīt.
No vairākiem skolēniem dzirdējām, ka koncerts bija par garu, tādēļ grūti bija noturēt uzmanību. Vēl kādi minēja – skaļa mūzika un par daudz mūzikas. Tas nozīmē, jāmāca vairāk mūziku klausīties, kas ļoti attīsta un veido personību un  tieši to uzsvēra paši skolēni. Jāmāca atpazīt un atšķirt dažādus mūzikas žanrus un novērtēt tos.
Bet, vairums, tomēr, atzina, ka izrāde ir skanīga, krāšņa – ļoti dažādi priekšnesumi. Daudzi ar prieku uzsvēra: “Kādas gaisīgas balerīnas! Mazo putniņu dzidrās balsis! Spilgts un neaizmirstams bija krupis. Arī, protams, visi citi tēli. Un, pati Īkstīte – daiļa savā balsī un vizuālajā tēlā.”
Skolotāja Maija Bajaruniene kopā ar savu 1.L klasi pēc noskatīšanās un noklausīšanās teica: ”Jauka, sirsnīga, krāšņa un skanīga izrāde! No izrādes tēliem skolēnus visvairāk aizkustināja Krupis un Kurmis, taču arī Īkstīte, Princis, Pele, Taurenis un Kurmis neatstāja vienaldzīgus.
Bet, skolotāja Inguna Tauriņa par savu 1.A klasi sacīja, ka skolēni atpazina klavesīnu un bija sadzirdējuši kādā valodā tika izpildītas dziesmas. Ļoti labi, ka bērniem var piedāvāt arī noklausīties cita žanra mūziku.
Paldies arī darba lapu – tā palīdzēja skolēnus sarunās ievadīt senajā mūzikā un koncerta izrādē.”


 Skolas soma LV100 krasains CopyZin makslaZinātniskā teātra izrādē tiešsaistē “Zinātnes un mākslas krustpunkti”
11.02.2021. – 12.02.2021. 7.a, 7.b, 7.c, 7.e, 7.g un 7.l klase
2020./2021. mācību gadā 7. klašu skolēni apgūst jaunu mācību priekšmetu Teātra māksla, un programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros viņiem bija iespēja piedalīties tiešsaistes nodarbībā  “Zinātnes un mākslas krustpunkti”.
Nodarbības laikā skolēni iepazina Latvijas vēsturiska pilnmetrāžas spēlfilmas "Dvēseļu putenis" veidošanas aizkulises: uzzināja, kā gatavo mākslīgās asinis un speciālus degošos šķidrumus, kā trenējas kaskadieri u. c. Lai radītu iespējami ticamus efektus un pēc iespējas precīzāk attēlotu filmā redzamos vēsturiskos notikumus, nepieciešamas specifiskas zināšanas un nepieciešams veikt precīzus aprēķinus.
Kā pēc nodarbības atzina skolēni, sprādzieni un rokas griešana bija maģiska un ļoti nervus kutinoša. Rihards (7.g) atzīst, ka bija interesanti uzzināt filmu “efektu” aizkulises un labprāt vēl ilgāk būtu vērojis trikus, ko izmanto filmu industrijā. Viņam piekrīt Emīls un Krista no 7.b klases. Skolēni izteica vēlmi vēlreiz klātienē tikties ar zinātnisko teātri, jo palika vēl neuzzinātas lietas, kas veido sarežģīto filmēšanas procesu, piemēram, Edvards no 7.e klases grib zināt par ieročiem, meitenes par grimu un kostīmiem, Markuss (7.l) pats labprāt veidotu asinis un mākslīgo ādas rētu!
Skolēni “tur īkšķus”, lai filmas “Dvēseļu putenis” skaņu celiņam izdodas tikt nominētam Oskara balvai!


Skolas soma LV100 krasains CopyLatvijas Nacionālais teātris “Svina garša”  08.02.2021. – 19.02.2021. 12.a un 12.b klase
Pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, 12.a un 12.b klases skolēni kopā ar literatūras skolotāju V. Baltgaili noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Svina garša” ierakstu, ar literārā darba iestudējuma palīdzību gūstot ieskatu Latvijas vēsturē un līdzpārdzīvojot cilvēciskās traģēdijas.
Aktieri izrādes laikā izstāsta visu romānu, gan iedzīvinot 1940./1941. gada  vēsturiskos notikumus Latvijā, gan  atainojot galveno varoņu (pavisam parastu puišu)  sadzīvi, alkas pēc mīlestības,  rīcību bīstamās situācijās, glābjot dzīvību, kā arī uzskatu maiņu. Izrāde emocionāli iesaista un liek just līdzi izrādes laikā un domāt vēl ilgi pēc tās.
Mūsu skolas jauniešu atziņas pēc izrādes noskatīšanās:
“Vēsture ir nežēlīga, tagad cilvēcei jādara viss, lai nepieļautu atkārtošanos! ”
“Sapratu/pārliecinājos, ka liktenis un dzīve var izgrozīties ļoti dažādi un dažkārt tas nemaz nav atkarīgs no mums pašiem. Nepareiza darbība, vārds vai atrašanās nepareizajā vietā var pilnībā izmainīt dzīvi. ”
“Romāna varonis liek domāt un izjust laikmetu, humānismu, piederību. Liek apzināties, ka ne tikai miesa un asinis, bet arī sirds un dvēsele nepieciešama ikdienišķajā mūžībā. Liek novērtēt un priecāties par mūsdienu
labo dzīvi, liek izbaudīt katru dienu, kā arī domāt un uzraudzīt savējos, jo nekas nav mūžīgs. ”
“Šī izrāde man lika aizdomāties par to, cik labi mēs šobrīd (pat pandēmijas laikā) dzīvojam. Par to, ka mums par saviem mīļajiem ir jārūpējas, jo tu nekad nezini, kas var ar viņiem atgadīties. Ir jāizbauda katra mums dotā diena – jāsatiek draugi, jādodas uz izrādēm, jāpalīdz citiem utt. ” 
“Man šī izrāde lika aizdomāties par pieaugušā, patstāvīgā cilvēka dzīvi, kad pašam ir jārisina problēmas, jāpakļaujas uz sevi. ” 
“Pēc “Svina  Garša” noskatīšanās es sapratu to , ka dzīves katra diena jādzīvo kā pēdējā , jānovērtē viss, kā arī jāuztver viss ar vēsu prātu, jo jebkurā brīdī situācija var mainīties (un ne vienmēr uz labo pusi) un zaudēt visu. ”
Atbildot uz jautājumu: Kurš mirklis izrādē, tavuprāt, bija visiedarbīgākais?, jaunieši atklāti raksta:
“Visiedarbīgākais arī bija  moments, kad radīja punktiņu skaitu, jo daži varbūt pat neaptver, cik nežēlīgi un aukstasinīgi daudz cilvēku tika nogalināts,  un šīs pēdējās lappuses, pilnas ar punktiņiem, ir tiešām neaptverams skats. ”
“Manuprāt, visiedarbīgākais brīdis bija tad, kad Matīsa izmitinātā ģimene dzīvoja viņu mājā, slēpjoties no vāciešiem. Šis brīdis lika aizdomāties par to, cik bīstama un paranoiska bija cilvēku dzīve. Ģimenes tēvs bija sajucis prātā, uzskatot, ka ASV viņus glābs, meklējot slēptos kodus, signālus radio vai ,uzskatot, ka pa pastu tiks nosūtīta armija, lai viņus glābtu. Manuprāt, šis notikums parāda to, cik patiesi lielu un nežēlīgu ietekmi šis laiks atstāj uz cilvēku mentālo stāvokli un psihi, kam noteikti ir ilgstošas un paliekošas sekas.”
“Manuprāt, visiedarbīgākie izrādes mirkļi bija šķiršanās ar tuviem cilvēkiem (māte un patēvs devās uz Vāciju, Sulamīte uz Krieviju). Šķiršanās ar vecākiem, mīļoto iedarbojās uz mani kā dzēlieni.”
Sv garsaSv garsa1

Sv garsa2

Sv garsa3

 

 

 

 


Skolas soma LV100 krasains CopyDigitāla koncertlekcija “Kino mūzikas vēsture’’
Dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Arta Abaroniņa 09.02.2021. 12.b klase
Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros kulturoloģijas stundā, papildinot mācību saturu, 12.b klases skolēniem bija iespēja iepazīt kino mūzikas vēsturi digitālā koncertlekcijā

Atgriezeniskā saite –   
*   Liels paldies par iespēju noskatīties koncertlekciju, neiedomājami interesanti, pozitīvi un jautri! Esmu ļoti priecīgs, ka guvu iespēju tik noderīgi pavadīt laiku.
*   Koncertā patika animācijas, nepatika ilgais mūzikas pavadījums, prasītos vairāk interesantas informācijas. Patika koncerta atmosfēra, pozitivitāte un efektu kvalitāte. Man nav mīļāko filmu, bet nesen skatījos pamācošu The Wolf of Wall Street.
*   Man ļoti patika koncertlekcija, par ko esmu viegli pārsteigta. Tas likās kā jauns, interesants un jautrs informācijas pasniegšanas veids. Mana mīļākā filma ir Bada spēles.
*   Artas Abaroniņas Krēslas filmas izpildījums man likās īpaši aizraujošs un interesants. Tiešām labi izdevās izpildīt oriģinālo dziesmu. Kopumā, šķiet laba ideja izveidot pamācošu lekciju, kas iedziļinājās kino un kino mūzikas vēsturē.
*   Man patika koncerta stils un degsme.
*   Vislabāk koncertā man patika košie priekšnesumi un populārāko dziesmu interpretācijas. Vadītāji pieminēja populārākās filmas un multfilmas, tādā veidā iesaistot visus koncertekcijas skatītājus.
*   Man ļoti patika koncerta izpildījums un formāts, ļoti labs koncerts.
*   Man patika tas, kādā veidā vadītāji atveidoja dziesmas no kinofilmām. Tas tiešām ļoti ieinteresēja. Kā arī, video bija daudz informācijas, vadītāji izgāja cauri visai kino mūzikas un kino rašanās vēsturei ātrā tempā.
*   Man vislabāk patika tas, ka mēs tikām iepazīstināti ar kino un kino mūzikas vēsturi. Kā arī tas, ka tika runāts par mūsdienīgām filmām, ne tikai tādām, kuras uzfilmētas pirms 70 gadiem.
*   Visvairāk patika koncerta struktūra, tā galīgi nebija lekcija, ko biju gaidījis, bet gan ļoti interesanta, informācijas bagāta filmiņa.
*   Koncerts man ļoti patika. Šis koncerts ir veidots jebkuram vecumam saprotams, bija tiešām interesanti skatīties, kā atveidoja un pastāstīja par mūziku, filmām, varēja uzzināt nezināmus faktus.
*   Man patika tas, ka informācijā bija paskaidrota vienkārši, pa vidu bija mūzikas pauzes.
*   Pats foršākais bija tas, ka kopā savienoja domu ar filmām un mūziku. Bija interesanti paklausīties, bet daudzus filmu efektus un filmēšanas gaitu es zināju, jo pats interesējos par to.
*   Man ļoti patika, ka koncertlekcijas laikā ātri un kodolīgi tika minēti interesanti un būtiski fakti, kā arī pati koncertlekcija bija ļoti interesantā un pievilcīgā noformējumā, prieks bija kaut ko jaunu arī uzzināt.
*   Man ļoti patika tas, kā vadītāji interpretēja dziesmas no kinofilmām. Kā arī ļoti patika tas, cik īsi un kodolīgi vadītāji “izgāja cauri” visai kino mūzikas un kino rašanās vēsturei. Koncertlekciju bija tiešām interesanti gan skatīties, gan klausīties – kaut kas jauns un interesants.
*   Man visvairāk patika animācija un M. Abaroniņa dziedājums. Viņam ir ļoti skaista balss.
*   Man ļoti patika cik īsi, bet saprotami un baudāmi vadītāji izgāja cauri visiem filmu žanriem. Uzzināju dažādus interesantus faktus par mūziku, kura tiek atskaņota daudzās populārās filmās.
*   Koncertlekcija bija ļoti interesanta un viegli uztverama, kā arī nelikās garlaicīga. Mana mīļākā filma šobrīd ir zinātniski fantastiskā trillera filma Tenet, kura iznāca 2020.gadā, kā arī romantiskā filma Pēc mūsu tikšanās. No šīs koncertlekcijas mana mīļākā filma ir Krēsla, kas ir bijusi viena no manām mīļākajām filmām jau vairākus gadus.


Skolas soma LV100 krasains CopyMMK1Animācijas filma “Mans mīļākais karš” 17.11. un 20.11.2020.
17. novembrī 11.abc un 20. novembrī 10.abc un 12. ab klašu skolēniem, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”, bija iespēja noskatīties animācijas filmu “Mans mīļais karš”. "Mans mīļākais karš" ir Latvijas un Norvēģijas dokumentālā animācijas filma, kas izdota 2020. gadā. Filma saņēma Lielā Kristapa balvu par labāko animācijas filmu. Režisore Ilze Burkovska-Jakobsena saņēma balvu par labāko animācijas filmas režiju. Filmu Latvijas kinoteātros sāka demonstrēt 2020. gada 25. septembrī.
Skolēnu pārdomas pēc filmas noskatīšanās bija dažādas: bija skolēni, kuriem animācijas formāts likās garlaicīgs un nepieņemams, bija skolēni, kas uzsvēra, ka filmas saturs labāk palīdz saprast savu vecāku bērnību, un bija skolēni, kas norādīja, ka filmā redzētais vēl vairāk palīdz novērtēt dzīvi tagad – brīvā un neatkarīgā Latvijā.
Skolēnu pārdomas par redzēto:
Paula Līdaka 11.c klase:
“Man animācijas filma likās ārkārtīgi vērtīga, interesanta, patiesa un skarba, jo šo nepilnu divu stundu laikā es varēja caur varoņu prizmu izjust visu - bailes, nodevību, izbrīnu, laimi, apjukumu, raizes, neizpratni.  Esmu ļoti priecīga, ka mums parādīja šo filmu, jo līdz šim šajā laika periodā biju iedziļinājusies tikai vēstures stundās, bet šis deva iespēju visu aplūkot no bērnu skata punkta. To, ka augot mainās viņa uztvere un domāšana, bet skarbā realitāte paliek un nepielāgojas.
Šī filma manī dvesa vēl lielāku patriotisma sajūtu. Esmu pateicīga ikvienam, kas ar savām dziesmām, balsīm un cēlo apziņu izcīnīja brīvu Latviju. Paldies!”
Madara Bukovska 11.c klase:
“Man animācijas filmiņa šķita ļoti vērtīga, jo tas, ko grāmatās raksta, ir pliki fakti un vēsture ir vējrādis, kas klausa stiprākajai pūsmai jeb tam, kura rokās koncentrējas vara. Ir svarīgi neaizmirst un apjaust, ka tam visam pa vidu bija īsti cilvēki, kurus šī sistēma skāra vistiešākajā veidā un viņu pieredzētais parāda situācijas patieso seju. Filmas sižets bija smags un ļoti drūms, bet mēs, skolēni, mūsdienās pat nevaram iedomāties kā bija dzīvot tajos laikos, tāpēc šādi materiāli mūsos rosina pārdomas un liek atcerēties Latvijas sarežģīto ceļu pretī brīvībai.
Rēzija Rosa 12.a klase:
“Man animācijas filma likās interesanta un skaista. Man patīk, kad traģiskais mijas ar estētiku, un ir patīkami skatīties filmu animācijas veidā, kurā ir patiesi dzīves fakti un cilvēku domu atspoguļojums. Visiem ir zināms Padomju Latvijas cilvēku skarbā ikdiena un garīgais ieslodzījums, kurā viņiem bija jādzīvo. Katrs latvietis ir dzirdējis vecāku vai vecvecāku dzīvesstāstus un uzskatus par tajā laikā notiekošo, taču, cik maz ir mākslinieciski uzņemti materiāli, kur pausts citu cilvēku viedoklis. Pozitīvi, ka filma ir veidota tā, ka to var baudīt jebkura vecuma skatītājs. Protams, ir mazliet skumji, saprotot, kam cilvēki bija spiesti iet cauri, tomēr tas arī savā veidā liek aizdomāties par šo laiku un notiekošo, un veikt secinājumus, apzinoties, cik labos apstākļos mums ir ļauts dzīvot.”
MMK2MMK3MMK4Alina Gavrilova 10.a klase:
“Godīgi teikšu, parasti man ne īpaši patīk filmas, kas ir saistītas ar karu vai drūmiem vēstures notikumiem, bet šī animācijas filmiņa man likās ļoti interesanta! Es pat nepamanīju, kā pagāja visa filmiņa. Man patika tas, ka tur bija arī dokumentālie kadri, piemēram, kadri no Baltijas ceļa, kā arī tajā parādījās citu cilvēku atmiņas no tiem laikiem. Manuprāt, šī filmiņa bija tik interesanta, jo tāds nopietns saturs tika parādīts krāsainas animācijas veidā. Šī animācijas filmiņa ir ļoti kvalitatīvi uzzīmēta, bija prieks to skatīties!”


Skolas soma LV100 krasains CopySlinkumsValmieras drāmas teātra izrāde “Slinkums” 29.10.2020.
29.oktobrī Ādažu sākumskolā viesojās Valmieras teātris ar izbraukuma izrādi "Slinkums", kuru noskatījās 2.abcdegl klašu skolēni. Lai nodrošinātu epidemioloģisko drošības noteikumu ievērošanu, tika organizētas 3 izrādes.
Aktieri Anna Nele Āboliņa, Oskars Florencs-Vīksne un Toms Veličko ar Toma Treiņa režisēto izrādi "Slinkums" mūs aizveda pasaulē, kur slinkums pasmejas par cilvēku, un mēs savukārt varam pasmieties par to, ko tas ar mums dažkārt izdara - kā cilvēks pārvēršas!
Trīs draugiem skolā tiek uzdots uzdevums, diemžēl viņi nav tik čakli, lai to savlaicīgi izpildītu, taču viņiem tiek dota otra iespēja. Slinkākais no draugiem ierosina pārējiem doties uz Sliņķu zemi. Tā ir vieta, kur pašam it nemaz nav jāpiepūlas, tur ir spilvens, kas mācās tavā vietā, ēdiens, kas pats apēdās un sporta stundās notiek treniņi slinkošanā. Šī pasaule šķiet ļoti kārdinoša, tā var sevī ievilkt un vairs nelaist vaļā. Slinkums kādreiz piemeklē ikvienu no mums, bet ir jābūt uzmanīgiem, jo pārāk ilga slinkošana ir kaitīga veselībai un prātam.
Izrādē valdīja labdabīgs humors, kas nodrošināja līdzpārdzīvojumu un sniedza atbildes uz daudziem nopietniem jautājumiem - kāpēc jāmācās, kāpēc jāsakārto lietas, kāpēc jātīra zobi u.tml. Paldies projektam “Latvijas skolas soma” par lielisko iespēju satikties ar Slinkumu aktieru priekšnesumā, kas rosināja skolēnus domāt un izvērtēt savu rīcību!


Skolas soma LV100 krasains Copy20201028 094117Radošā darbnīcā “Gleznojam ar krāsainām smiltīm” 26.10.2020. un 28.10.2020.
2020. gada 26. un 28. novembrī Ādažu vidusskolas 1. klašu skolēniem programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tika organizētas radošās darbnīcas nodarbības katrai klasei atsevišķi.
Nodarbības laikā skolēniem bija iespējams iepazīt smilšu graudiņu īpašības un ieklausīties to skanējumā. Katrs skolēns izveidoja savu smilšu glezniņu, ko varēja ņemt līdzi uz mājām.
Paldies Latvijas skolas somai un māksliniecei Daigai Kaufmanei par nodarbību pirmklasniekiem, kas nodarbināja mazās rociņas un bagātināja prātu un sirdi.

20201026 095814

 20201026 12203010201026 10544720201026 102324

 


 Skolas soma LV100 krasains CopyDzejn1Dzejn2Dzejn3Dzejn4Dzejn5Dzejn6Tikšanās ar dzejnieci publicisti un redaktori, bērnu grāmatu  autori un izdevēju Inesi Zanderi 12.03.2020.
2020. gada 12. martāĀdažu vidusskolā  radošo darbu konkursu dalībniekiem un labākajiem skatuves runas  izpildītājiem programmas “Latvijas skolas soma” ietvarā ija iespēja tikties ar dzejnieci, publicisti un redaktori, bērnu grāmatu  autori un izdevēju  Inesi Zanderi.
Divās grupu  nodarbībās ( 5.- 8. kl.  un 9. - 12. kl.)  dzejniece  uzrunāja, arī  iedrošināja jauniešus rakstīt, kopt literāro gaumi, apzināties vēstures norises,  rosināja mācīties izteikt rakstu darbā savu būtību, patiesās izjūtas.
Ieklausoties autores  dzejas lasījumos, ikviens varēja sadzirdēt pantu skanīgumu, uztvert valodas rotaļīgo plūdumu  un vārdu spēles, iztēlē tikties ar spilgtajiem tēliem, ļauties to aicinājumam. 
Gatavojoties  nākamajiem radošajiem izaicinājumiem, turēsim prātā Ineses Zanderes rosinājumus.


Skolas soma LV100 krasains CopySekspirsSekspirs1Dailes teātra izrāde “Iemīlējies Šekspīrs” 11.03.2020.
11. martā Ādažu vidusskolas 8.g un 9.b klase apmeklēja Dailes teātra izrādi "Iemīlējies Šekspīrs".
Izrāde ir par mīlestību, vienlaikus ļaujot skatītājam ielūkoties Viljama Šekspīra slavenās drāmas "Romeo un Džuljeta" tapšanas gaitā, kas nebūt nebija vienkārši. Šī luga tapusi laikā, kad V.Šekspīrs piedzīvojis radošo krīzi - luga vēl nebija uzrakstīta, kad tā jau pārdota diviem teātriem. Jaunajam dramaturgam bija nepieciešama mūza, kas palīdzētu radīt pēc tam tik slaveno lugu. Savukārt skaistā un bagātā Viola de Lesepsa, kas iemīlējusies dzejā un teātrī, atradusi veidu, kā tikt teātrī, zinot, ka tajā drīkst strādāt tikai vīrieši.
Jaunieši aizraujošā veidā tika iepazīstināti ar pasaules dramaturģijas klasiķa Viljama Šekspīra personību. Skolēniem bija iespēja uzzināt, kā tapusi slavenā luga, kā tika veidotas izrādes, kāda bijusi aktieru un citu teātra darbinieku dzīve. Tāpat skolēni vēroja mūsdienu aktieru darbu, uzzināja aktiera profesijas dažādos izaicinājumus, piemēram, vīrietim jāiejūtas sievietes lomā un otrādi, kā arī jāspēlē ne tikai "labie un pareizie" tēli.
Izrāde "Iemīlējies Šekspīrs" ir komiskā drāma, tāpēc tajā netrūka nedz humora un joku, nedz mīlestības, nedz dramatisku un pat traģisku ainu, piemēram, izdzīvojot Romeo un Džuljetas traģisko mīlasstāstu. Skolēni izrādē piedzīvoja arī teātrim raksturīgo spozmi un krāšņumu gan tērpos, gan dekorācijās. Skolēnus pārsteidza tas, ka nozīmīga loma izrādē bija arī sunim Hugo, kas vairākkārt pārskrēja pāri skatuvei.
Paldies projektam "Latvijas Skolas soma" par iespēju apzināties Latvijas kultūras vērtības, vērojot krāšņo teātra izrādi.


Skolas soma LV100 krasains Copy20200311 083000 CopyRadošās darbnīcas “Gleznojam ar smiltīm” 11.03.2020.
2020. gada 11. martā 1. klašu skolēniem bija iespēja līdzdarboties aizraujošās radošajās darbnīcās “Gleznojam ar smiltīm” - visas mācību dienas garumā pirmklasnieki - katra klase savā laikā - pulcējās bibliotēkas lasītavā uz radošajām nodarbībām mākslinieces Daigas Kaufmanes vadībā.
Katrs nodarbību brīdis bija pārsteiguma pilns – skolēni vēroja krāsaino smiltiņu  “uzvedību” uz papīra, vēroja, kas notiek, ja sajauc divu krāsu smiltis, ieklausījās  smilšu kustību. Katrai klase, kopīgi izveidojott krāsainu smilšu putekļu miglu, izdzīvoja brīnuma pilnas emocijas. Foto
Kas var būt jaukāks, ja nodarbības noslēgumā, katram izdodas izveidot savu smilšu glezniņu. Paldies māksliniecei Daigai un projektam “Latvijas skolas soma”!


Skolas soma LV100 krasains Copy20200225 083000 CopyAizraujošā stikla pūšana 25.02.2020.
2020. gada 25. februārī 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalīties aizraujošās radošajās darbnīcās, vērot kā tiek veidoti skaistie stikla izstrādājumi, ko var iegādāties veikalos un izmēģināt arī savus spēkus tikla pūšanā.
Pateicoties projekta “Latvijas skolas soma” nodrošinātajām iespējām, 2. klašu skolēni varēja piedalīties Ventspils stikla pūtēju nodarbībās, kurās skolēni uzzināja kā rodas stikls, kas ir stikla pūšana, kā rodas izstrādājums. Vairākiem skolēniem bija iespēja  arī izmēģināt pašu procesu, atbildēt uz dažādiem jautājumiem, bet pie dāvaniņām tika visi! Foto


Skolas soma LV100 krasains CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.30 CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.35 CopyWhatsApp Image 2020 01 29 at 17.09.39 1 CopyCEĻAZĪME Eiropas klubam “Mazie Eiropieši” ”Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītībasprogramma 29.01.2020.

2020. gada 29. janvārī Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" 5.-7. klašu grupa apmeklēja izstādi "Nenorunātās tikšanās" un piedalījās instalāciju radošajās darbnīcās. Skolēnus interesēja tēma: zinātniskā fantastika. Stāstījumu izstādē sniedza un radošās darbnīcas vadīja LNMM muzeju kuratores.
Pasākuma laikā skolēni ne tikai aplūkoja un iedziļinājās izstādes darbos, bet arī pielietoja savas prasmes un spējas, izveidojot 3 dažādas instalācijas par tematiem: "Atrasts kosmosā", "Pasūtījums", "Bezgalība", sadarbojoties un iepazīstoties ar citu skolu skolēniem.
Pēc pasākuma skolēni dalījās ar saviem iespaidiem. Skolēniem šoreiz patika veidot instalācijas no dažādiem priekšmetiem, kā arī interesantais izstādes grīdas segums - stikla smiltis, metroloģiskās zondes izmantošana instalāciju darbā. Tas viss radīja sajūtu, ka atradāmies fantastikas pasaulē.
Šī bija arī lieliska iespēja radīt skolēnos interesi par tik dažādo mākslas pasauli.

Kluba ”Mazie eiropieši” skolotājas Dace Matisone, Ieva Miķelsone


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 3785 CopyVīru kopas “VILKI” koncertlekcija “Latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām” 17.01.2020
2020. gada 17. janvārī Barikāžu atceres dienas priekšvakarā Ādažu vidusskolā viesojās vīru kopa “Vilki”. Klases stundas laikā skanēja latviešu karavīru dziesmas. Dziesmas mijās ar stāstījumu par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi.
Papildus stāstījumam un dziesmām uz ekrāna tika demonstrēti  attēli par latviešu karavīra cīņām. Vīru kopas “VILKI” dalībnieki bija tērpušies arheoloģiskajos tērpos. PALDIES par koncertu, paldies par dāvinājum - vīru kopas "Vilki" grāmatu ar dziesmu ierakstiem, aizstāvēt savu tēvu zemi latvietis vienmēr devās ar dziesmu. Dziesma ir arī tautas dzīvesziņas avots, no kā smelties iedvesmu.
Patriotiskā audzināšanas stunda 5. – 12. klašu skolēniem ar vīru kopas “Vilki” līdzdalību tika noorganizēta ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.


Skolas soma LV100 krasains Copy1 Saulesk Copy 2"Sauleskalna" radošās Ziemassvētku darbnīcas Amatu mājā
20. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas 5.a klases skolēni piedalījās Ziemassvētku radošajās darnīcās. Radošo darbnīcu laikā apguvām iemaņas darbā ar meldriem, cepām piparkūkas, vilkām un dedzinājām bluķi, gājām masku gājienā pa Saules taku. Zīlējām, kāds kuram gaidāms nākamais gads, kā arī pietika enerģija izmēģināt 8 perkusiju instrumentus Skaņajā vērī. Lai visiem priecīgi Ziemassvētki!   Foto

 


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 1 WA0004 Copy

Vizuālā teātra bērniem un pieaugušajiem "Teātris azotē" izrāde “Soliņš”
18. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas sākumskolas aulā pulcējās 4.abcdeg un 5.ad klašu skolēni, jo viesos bija ieradies vizuālais teātris bērniem un pieaugušajiem “Teātris azotē”. Skolēniem bija iespēja noskatīties izrādi “Soliņš”, izrādi par divu meiteņu draudzību – kopīgām spēlēm, dalīšanos un jautriem piedzīvojumiem. Izrādes laikā aktrises, kuras spēlēja meiteņu lomas sapratās bez vārdiem. Fonā skanēja mūzika. Izrāde bija interaktīva, ar skatītāju piedalīšanos, kuriem vajadzēja zumzināt kā mušiņām, šalkot kā jūrai, vingrot, dejot un pat žonglēt. Izrādes gaitā bija dažādi žonglēšanas elementi – ar bumbiņām, vālītēm, riņķiem – tas bija aizraujoši. Izrādes saturs pārņēma skatītājus. Doma bija uztverama - tēma “Draudzība” aktuāla visos laikos. Aktrises kopā ar skolēniem pirms izrādes pārrunāja, ka šāda forma (izrāde bez vārdiem) ir ļoti vērtīga – to var skatīties cilvēki ar dzirdes traucējumiem, dažādu tautību (valodu) pārstāvji un dzirdīgiem liek būt uzmanīgiem, lai uztvertu to! Paldies – mums ļoti patika!   Foto
Pēc izrādes, atsevišķā nodarbībā 5.ad klašu skolēni mēģināja apgūt žonglēšanas pamatus. Fantastiski! Paldies aktrisēm!!!


Skolas soma LV100 krasains CopyBP1Bauskas pils apmeklējums 03.12.2019.
2019. gada 3. decembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolas skolēni devās uz Bauskas pili, lai iepazītos ar 15.- 16.gs. valsts arheoloģijas un arhitektūras pieminekli.
Bauskas pils muzejā mēs sajutām īstu viduslaiku gaisotni. Uzzinājām daudz interesanta par  tā laika hercogu dzīvi un kultūru, par sadzīvi un tradīcijām, īpaši par Kurzemes un Zemgales hercoga Jēkaba dzimtu. Mūsu uzmanību piesaistīja arī viduslaiku kungu un dāmu tērpi, apavi un rotaslietas. Katrā pils zālē muzeja darbinieces bija ģērbtas viduslaiku  kalpoņu  tērpos. Mums bija iespēja spēlēt dažādas 500 gadus senas spēles un rotaļas.   Foto
Pēc pils apmeklējuma skolēni dalījās savos iespaidos.
,, Man ļoti patika ekskursija, jo es uzzināju daudz jaunas informācijas par viduslaiku cilvēku dzīvi.” (7. klases skolniece)
,,Man ļoti patika šī ekskursija uz Bauskas pili, jo es uzzināju par Latvijas vēsturi 16.gs. Mēs ar ekskursijas vadītāju daudz staigājām pa pili, un viņa stāstīja par dažādiem interesantiem  eksponātiem.” (7. klases skolnieks)
,,Mums daudz stāstīja par to, kā dzīvoja cilvēki 15.-16.gs., kādas bija bērnu spēles, kā ģērbās un ar ko nodarbojās. Es papildināju savas zināšanas par viduslaikiem, un man ir ļoti labi iespaidi par ekskursiju. Paldies par šo braucienu!” (7. klases skolnieks)\
,,Man ļoti patika pils eksponāti. Man viss patika, es labprāt aizbrauktu uz pili vēlreiz.” (8. klases skolnieks)

,,Ekskursija bija ļoti interesanta. Es daudz uzzināju par cilvēku dzīves veidu viduslaikos. Man bija interesanti piedalīties dažādās spēlēs un konkursos. Paldies! Jau gaidu nākamo ekskursiju!” (8. klases skolniece)


Skolas soma LV100 krasains CopyPolianna1Polianna2Polianna3Liepājas teātra izrāde “Polianna” 28.11.2019.
2019. gada 28. novembrī Ādažu vidusskolas 9.a un 9.c klases skolēni apmeklēja Liepājas teātri, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Pārdomas par redzēto:
9.a un 9.c klases skolēni Liepājas teātrī noskatījās Dž. Dž. Džilindžera iestudēto Justīnes Kļavas lugu ,,Polianna” , kura veidota pēc Eleonoras H. Porteres romāna motīviem.
Kā jau pēc katras izrādes rodas pārdomas - kāds vēstījums tajā tika ,,dots” un kā tas tika ,,pasniegts”, un šoreiz izjūtas ir divejādas.
Lugas filozofija ir ļoti dziļa un pusaudžiem aktuāla, tas ir, censties jebkurā, pat vistumšākajā dzīves mirklī saskatīt pozitīvo un priecāties par to - lugā to sauc par ,,prieka spēli” un spēlēt prieka spēli – tas ir paņēmiens, kā turēties pretī likteņa sitieniem un neļaut tiem sevi salauzt. Kad īstenībā gribas apraudāties, bet tu tam turies pretī visiem spēkiem, burtiski nostājies uz galvas, lai atrastu situācijā kaut ko tādu, ka varēsi pasmaidīt gandrīz cauri asarām un pateikt: “Bet toties!...”
Taču aktieru izpildījumā lugas filozofija tiek pasniegta bērnišķīgā stilā, radot iespaidu, ka tā domāta bērnu auditorijai. Pat galveno lomu izpilda jauna, jautra un radoša aktrise – debitante Elizabete Marija Brante.
Vai patika? Viennozīmīgi to nav iespējams atbildēt ne ar ,,jā”, ne ar ,,nē”, bet vienaldzīgo abās klasēs nav.


Skolas soma LV100 krasains CopyAliseLatvijas Nacionālā teātra izrāde “Alise Brīnumzemē” 23.11.2019.
23.novembrī programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros  Ādažu vidusskolas 4. b klase apmeklēja Nacionālā teātra izrādi “Alise Brīnumzemē” (režisore Inga Tropa). Skolēnus aizrāva neparastie Brīnumzemes tēli, skaistie un krāsainie tērpi, gaismu efekti.
Izrādes uzdevums bija runāt ar bērniem mūsdienu bērnu valodā, caur mūsdienu tehnoloģijām, uzsverot to lietderību un arī kaitīgo ietekmi. Paldies par spilgto un iespaidīgo izpildījumu visiem, kas veidoja šo izrādi!
Jāuzsver arī to, ka dažiem skolēniem tā bija pirmā iespēja apmeklēt Latvijas Nacionālo teātri. Skolēni klātienē varēja aplūkot 1902. gadā dibināto Rīgas pilsētas 2. teātri, kur 1918.gada 18. novembrī tika proklamēta neatkarīga Latvijas valsts.


Skolas soma LV100 krasains CopyME 1ME 2ME 3ME 4“Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izglītības programma 20.11.2019.
2019. gada 20. novembrī Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" 5. - 7. klašu grupa devās uz Mākslas muzeju "Rīgas Birža", kur kopā ar  Rīgas 15. vidusskolas 7.-9.klašu skolēniem vēroja, pētīja un izzināja ievērojamā jūras ainavu meistara Ivana Aivazovska darbus. Mākslas muzejā bija skatāmi visi krājumā esošie meistara darbi, bet  citā muzeja zālē, eksponēti vēl vairāku 19. gadsimta marīnistu šedevri .
Radošajā  darbnīcā skolēni ar akvareļu krāsām atveidoja grupu darbu "Devītais vilnis"
Pēc pasākuma bērni dalījās ar saviem iespaidiem. Skolēni bija guvuši vērtīgu pieredzi , kā skatīties gleznas, uzdodot trīs jautājumus: Kas piesaista manu uzmanību gleznā? Ko es nesaprotu šajā gleznā? Par ko es brīnos šajā gleznā?
Šī bija arī lieliska iespēja saliedēt skolēnus un radīt viņos interesi par bagāto mākslas pasauli.   
2019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" pamatskolas grupas skolēni  turpina līdzdalību LNMM izglītības programmā "Nāc muzejā", programmas mērķis - veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību un programmas ietvaros skolēni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus.


Skolas soma LV100 krasains CopyLatviešu animācijas filmu rīts 20.11.2019.
20. novembrī, pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”,  1. - 2. klašu skolēniem bija iespēja piedalītos “filmu rītā” un noskatīties 4 sirsnīgas un pamācošas latviešu animācijas filmiņas.
“Puslācis” – režisors Nils Skapāns (Jura Podnieka filmu studija). Filmas saturs stāsta par to, ka dažreiz gadās pazaudēties, bet tad ir jācenšas atkal atrasties, lai nav pārāk bēdīgi.
“Jāņtārpiņš” – režisore Dace Rīdūze (filmu studija Animācijas brigāde). Filmiņa stāsta par to, jābūt draudzīgiem, izpalīdzīgiem, jāprot kolektīvā pieņemt citādo.
“Cūkas laime” – režisore Dace Rīdūze (filmu studija Animācijas brigāde). Stāsts ir par dabas saudzēšanu, atkritumu savākšanu.
“Kora turneja” – režisors Edmunds Jansons (filmu studija Atom Art). Savdabīga, interesanta animācijas filmu vizuālā izteiksme. Interesanti, bet reālajā dzīvē sastopami gadījumi.
Noslēgumā visi klātesošie iejutās liela kora lomā, jo kā pēdējo animāciju “Joka pēc alfabēts” mūsu sākumskolas kora mākslinieciskās vadītājas Andas Kļaves pavadībā skolēni braši dziedāja līdzi.


Skolas soma LV100 krasains CopyEmils2Emils1Latvijas Leļļu teātra izrāde “Emīls un Berlīnes zēni” 15.11.2019.
4. e klase 15.11.2019., pateicoties programmai ,,Latvijas skolas soma”, apmeklēja Latvijas Leļļu teātra izrādi ,,Emīls un Berlīnes zēni”. Ļoti interesanti bija vērot izrādi, jo skolēni bija lasījuši E. Kestnera grāmatu “Emīls un Berlīnes zēni”. Šis bija stāsts par īstu draudzību - Emīls Tišbeins, zēni un Ponija Cepurīte bija īsta komanda - viens otru atbalstīja un uzmundrināja. Tā bija brīnišķīga iespēja nokļūt bērnības pasaulē, kurā joprojām viss ir iespējams. 19 mūsu klases skolēniem  šis bija pirmais Latvijas leļļu teātra apmeklējums. 

Pēc izrādes skolēni dalījās ar saviem iespaidiem:
Mani izrādē pārsteidza milzīga izmēra, kustīgas kartona lelles un mūziķi, kuri visu izrādi spēlēja.
Mani sajūsmināja aktierspēle, jo sevišķi aktieris, kurš atveidoja Emīlu.
Man izrādē patika  Emīls, visa viņa komanda, jo lieliski izmeklēja kā detektīvi. Viņi bija vienoti, draudzīgi un neatlaidīgi
Man izrādē patika arī Emīla vecmāmiņa, jo viņai piemita lieliska humora izjūta.
Man vislabāk patika, ka Emīls Tišbeins vilcienā piesprauda ar milzīgu saspraudi. Zēns atcerējās to tiesā un pierādīja, ka nauda ir zagta. Man patika, ka viņi izdomāja sazinoties dažādas paroles.
Man patika, ka Emīls Tišbeins, Berlīnes zēni nepadevās grūtību priekšā un ieguva lielu naudas balvu.
Man patika, ka Berlīnes zēni nevis ignorēja Emīlu, bet nāca palīgā. Viņiem bija atjautīgs plāns kā atgūt pazaudēto naudu.
Man izrādē patika Emīls, jo zēns no Neištates bija drosmīgs. Viņš centās ne tikai pats atgūt  vecmāmiņai sūtīto naudu, bet arī pieņēma citu palīdzību.
Paldies, par iespēju apmeklēt šo aizraujošo izrādi!


Skolas soma LV100 krasains Copyafisa“Dvēseļu putenis" 11.11.2019.
2019. gada 11. novembrī Ādažu vidusskolas 9. – 12. klašu skolēni Ādažu Kultūras centrā noskatījās vēsturisko kara drāmu pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem “Dvēseļu putenis”, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Skolēni augstu novērtēja ieguldīto darbu, lai radītu tik kvalitatīvu filmu. Iespaidīgas cīņas ainas atsvaidzināja lielisks humors. Filma deva iespēju ieskatīties ne tikai Latvijas vēsturē nozīmīgās cīņās, bet arī tā laika sadzīvē, kad netika dota izvēle karot vai nē. “Dvēseļu putenis” palīdz jauniešiem novērtēt mūsu patieso brīvību un izvēles iespējas, kas nebija tajā laikā, kad visu noteica apkārtējie apstākļi.


Skolas soma LV100 krasains CopyIMG 20191118 WA0019 CopyNodarbība Latvijas Kara muzejā “Lāčplēša dienas nozīme” 08.11.2019.
100 gadi Bermontiādei! Šogad šī notikuma būtībai tiešām ir Lāčplēša spēks! Jo Latvijas sirdī tās ir neizdzēšamas atmiņas un nozīme šodienai. Smeļoties zināšanas, ko dod liecības par 1919. gada kaujām Latvijā, 8. novembrī nodarbības laikā, 4.g klases skolēni jutās saviļņoti, ka brīvība mūsos strāvo, tieši senču paveiktā dēļ. Vēl, jo vairāk apziņa, ka starp Latvju kareivjiem, “aizstāvju rindās stājās pāris gadus vecāki bērni par mums” – domāja 4. klase, ko varēja paveikt latvieši, kuriem bija niecīgs kaujas aprīkojums? Latviešu galvenais ierocis bija “smadzenes”. Tikai ar prātu, stipru gribu un Dievpalīgu varēja nonākt pie uzvaras. Paldies tā laika varoņiem, kuri nesuši mums uzvaru un brīvību!
Pateicoties projektam “Latvijas skolas soma”, ļoti interesantās aktivitātēs bija iesaistīti 4.g klases skolēni Latvijas Kara muzeja nodarbībā “Lāčplēša dienas nozīme”. Skolēniem bija iespēja gūt dziļāku izpratni, izjūtot Kara muzeja iekārtoto vidi ar dažādiem eksponātiem un dokumentu materiāliem.
IMG 20191118 WA0020IMG 20191118 WA0023IMG 20191118 WA0024

 

 


Skolas soma LV100 krasains Copy7.e 17.e 27.e 32019. gada 8. novembrī Ādažu vidusskolas 7.e klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku un Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Savādais atgadījums ar suni naktī’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Pārdomas par redzēto: 
Latvijas Nacionālā bibliotēka
Klase tika sadalīta divās grupās, lai pārmaiņus darbotos kaligrāfijas nodarbībā un dotos orientēšanās spēlē.
Darbnīcas laikā skolēni apguva prasmi rakstīt ar spalvaskātu. Pēc iesildīšanās vingrinājumiem strīpiņu un līkloču vilkšanā katrs dalībnieks rakstīja savu vārdu vai citu paša izvēlētu tekstu, papildinot alfabēta burtus ar elegantiem vijumiem.
Latvijas kultūras kanons ir orientēšanās spēle- iepazīšanas spēle ir izcilāko un ievērojamāko mākslas darbu un kultūras vērtību kopumu. Tajā iekļautas Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās, ar kurām lepojamies un kurām vajadzētu veidot ikviena Latvijas iedzīvotāja kultūras pieredzes pamatu un piederības izjūtu Latvijai. Aptverot septiņas nozares (Tautas tradīcijas, Vizuālā māksla, Skatuves māksla, Mūzika, Literatūra, Kino, Arhitektūra un dizains).   
Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Savādais atgadījums ar suni naktī’’
Lieliska izrāde. Vērtīga izrāde pusaudžiem, kas rosināja pārdomas un sarunas vēl ilgi pēc izrādes beigām. Izrāde pusaudžiem un vecākiem: pusaudžiem par to, kāda ir pasaule, uz kuru var būt arī atšķirīgs skatījums; vecākiem par to, kā sadzīvot ar neparastu bērnu un kā vecāku šķiršanās ietekmē bērnu.


 

Skolas soma LV100 krasains Copy

Svina garsaLatvijas Nacionālā teātra izrāde “Svina garša’’ 08.11.2019.
2019. gada 8. novembrī Ādažu vidusskolas 10.C, 12.A un 12.B klases skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Svina garša’’, pateicoties programmai “Latvijas skolas soma”.
Īpaša atmosfēra ieskauj skatītājus, tiklīdz esam ienākuši zālē. Uz skatuves – bibliotēkā – čaukst avīžu lapas, tiek projicētas 30.gadu beigu vēsturiskās fotogrāfijas un izrādes aktieri lasa M. Bērziņa romānu “Svina garša”.
Aktieri izrādes laikā izstāsta visu romānu, gan iedzīvinot 1940./1941. gada  vēsturiskos notikumus Latvijā, gan  atainojot galveno varoņu ( pavisam parastu  puišu)  uzdzīvi, alkas pēc mīlestības,  rīcību bīstamās situācijās, glābjot dzīvību, kā arī uzskatu maiņu. Pārsteidzoša ir Matīsa un Rūda spēja visdraudošākajos apstākļos saglabāt cilvēcību un  līdzjūtību. Rodas jautājums : “Vai es tāpat rīkotos ?”
Simbolisku nozīmi izrādē iegūst svina garša, kas šaurākā nozīmē saglabājusies no ievainojuma vaigā, atņemot galvenajam varonim runas spējas, bet plašākā nozīmē tā var tikt attiecināta uz pēckara situāciju Latvijā.
Traģiska ir grāmatas izskaņa –  pilnīgā klusumā projekcijā skatītāji redz neskaitāmi daudz zvaigznīšu, kur  katra apzīmē izdzēstu cilvēka dzīvību...
Daudzi jaunieši atzina, ka iepriekš nav bijuši uz tādām izrādēm, kas tik ļoti emocionāli iesaista un liek just līdzi izrādes laikā un domāt vēl ilgi pēc tās.
Negaidīta pēcgarša, ņemot vērā cik daudz bija izrādes laikā jāsmejas par sadzīviskām ainām.


Skolas soma LV100 krasains CopyDz V 1Dz V 2Dz V 3

Grupas “Dzelzs vilks” koncerts

2019. gada 8. novembrī programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros Ādažu vidusskolā viesojās grupa “Dzels vilks”, un 5. - 12. klašu skolēniem alternatīvajā klases stundā bija iespēja piedzīvot latviešu rokgrupas “Dzelzs vilks” koncertu un pārliecināties, kā roks skan latviešu valodā.
Grupas dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors Juris Kaukulis ir viens no pašlaik ievērojamākajiem latviešu rokmūzikas pārstāvjiem. Juris Kaukulis ir viens no retajiem Latvijas rokmūziķiem, kurš uzskata, ka roks var labi skanēt dzimtajā valodā – viņa dziesmas ir latviešu valodā un savā mūzikā viņš integrē arī latvju dainas.  
Klases stundas laikā skolēniem bija iespēja baudīt mūziku, līdzdziedāt, dejot, gūt prieku, piedzīvot pozitīvas emocijas. Paldies mūziķiem par pozitīvās enerģijas lādiņu Valsts svētku priekšvakarā!


Skolas soma LV100 krasains Copyk1 CopyKoncerts "Latvijai un mīlestībai"
Patriotiskās nedēļas priekšvakarā, 2019. gada 7. novembrī,  programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros, 3. - 4. klasēm izskanēja Muzikālās apvienības LA (Linda Upmale - balss; Arvīds Keinis - balss, klavieres; Pēteris Ozoliņš – čells) koncerts "Latvijai un mīlestībai". Skolēniem bija iespēja dzirdēt skaistākās Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Jāņa Lūsēna, Ulda Marhilēviča u. c. komponistu dziesmas, kas veltītas mūsu dzimtenei -  Latvijai.


Skolas soma LV100 krasains Copy Put vejini1Latvijas Nacionālā teātra izrāde “Pūt, vējiņi!”

2019. gada 5. novembrī Ādažu vidusskolas 6.b klases skolēni ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu noskatījās Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi!’’. Konkrētās izrādes apmeklējumu ieteica un atbalstīja skolēnu vecāki.
Skolēniem izrādē patika dažādi izrādes elementi - dažiem visvairāk patika tautastērpi, citiem - ka aktieri runāja skaļi un tas, ka fonā cilvēki aplika apkārt zelta plēves un bija ļoti spilgts, kā daugavieši strīdējās, kas ņems sievu, kā fona koris/dejotāji plūstoši mainīja vietas. Pāris skolēniem viss ļoti patika. Vairāki skolēni atzina, ka viņus emocionāli uzrunāja tieši izrādes nobeigums.
Tiesa, bija vairākas lietas, kas skolēniem vēl nebija skaidras – bija grūtības  izprast saturu, jo aktieri runāja tautasdziesmās, kāpēc visi meklēja sev tautumeitas; nesaprata, kurš kuru mīl un kāpēc Barba izdarīja pašnāvību.
Lielākā daļa skolēnu atzina, ka bija interesanti un kopumā izrāde patika, un  skolēni vēlētos kopīgi apmeklēt teātri un noskatīties vēl kādu izrādi.


Skolas soma LV100 krasains CopyLNMM E1LNMM E2“Nāc muzejā!” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) izglītības programma
2019./2020. mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba "Mazie eiropieši" pamatskolas grupas skolēni  turpina līdzdalību LNMM izglītības programmā "Nāc muzejā", programmas mērķis - veicināt iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosināt empātiju, sapratni un sadarbību un programmas ietvaros skolēni gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju iepazīt un labāk izprast savus vienaudžus. 2019.gada 14.oktobrī notika programmas atklāšanas pasākums mākslas muzejā Rīgas Birža. Kluba "Mazie eiropieši" dalībniekiem bija iespēja satikt skolēnus no dažādiem Latvijas novadiem un piedalīties radošajās darbnīcās LNMM muzeju kuratoru vadībā. Radošajās darbnīcās skolēni darināja mūzikas instrumentus un maskas un apgleznoja cepumus.
Pēc pasākuma bērni dalījās ar saviem iespaidiem. Protams, visvairāk skolēnus aizrāva cepumu apgleznošanas darbnīca, kā arī Rīgas Biržas krāšņās telpas. Pa ceļam uz muzeju iepazinām Jēkaba ielas kultūrvēsturiskos objektus. 
Šī bija arī lieliska iespēja saliedēt kluba dalībniekus un radīt viņos interesi par bagāto mākslas pasauli.    

Ādažu vidusskolas kluba ”Mazie eiropieši”


Skolas soma LV100 krasains CopyPut vejiniIzrāde "Pūt, vējiņi!"
2019. gada 3. oktobrī Ādažu vidusskolas 11.A un 11.B klases skolēni piedzīvoja emocijām bagātu vakaru, apmeklējot Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Pūt, vējiņi!’’. Sakām lielu paldies programmai “Latvijas skolas soma”, kas mums deva iespēju baudīt mākslu un teātra atmosfēru!
Pārdomas par redzēto:
“Novērtēju izcilos varoņu atveidotājus, kas savu darbu veica profesionāli un spēja uzturēt nepārtrauktu saspēli, sniedzot skatītājiem intriģējošu un emocionālu atmosfēru.”
“Radās patriotiska sajūta, redzot negaidīto un pārsteidzoši lielo kori, tērpušos tautastērpos, kas deva varenības un krāšņuma piesātinātību. Vislielākās uzslavas un atzinība tieši korim, kas ar kustībām un Dziesmu un Deju svētku atribūtiku radoši atveidoja skatuves izkārtojumu un ainavas. Par skatuves garastāvokļa uzturēšanu jāpasakās arī gaismotājiem, kas ar gaismas un ēnu spēlēm mainīja izrādes noskaņu.”
“Dzirdot Raiņa rakstītās rindas, jāatzīst, ka mani tās neuzrunāja un pilnībā neieintriģēja, jo tika runātas dzejas formā. Dažbrīd bija garlaicīgi, taču izrādes mūzika bija lieliska, tā aizrāva, deva emocionālo fonu. Beigas bija grandiozas… Labprāt uz teātri dotos atkal.’’
“Šāda veida pasākumi ir ārkārtīgi noderīgi un izglītojoši, sniedz iespēju izveidot jaunas domubiedru grupas, kurās var savstarpēji apmainīties ar viedokļiem un emocijām.”
11.A un 11.B klases skolēni


Skolas soma LV100 krasains CopyZinoo Sk s 1Zinoo Sk s 2Zinoo Sk s 3Ekskursija uz zinātkāres centru ZINOO
2019. gada 2. oktobrī 7.a klases skolēni apmeklēja zinātkāres centru ZINOO Cēsīs, kura mērķis ir atraisīt cilvēkā dabisko zinātkāri par sevi, apkārtējo pasauli un tehnoloģijām, pierādot, ka katram cilvēkam piemīt unikāls potenciāls. Klausoties gida stāstījumā, skolēni iepazina centrā esošos eksponātus, elektrības un kosmosa istabu, fizikas pasaules noslēpumus, kā arī paši izmēģināja ZINOO piedāvātās interaktīvās ekspozīcijas un dažādas tehnoloģijas.
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju; noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam; pētīja celtņu  kultūrvēsturisko nozīmi.
Skolēnu atsauksmes
“Patika, ka bija iespēja visu laiku darboties”
“Brīvība – dari, ko gribi, pētī - ko gribi”, “Neviens neteica - to nedrīkst un šo nedrīkst, tikai ievēro noteikumus”! 


Skolas soma LV100 krasains Copy2019./2020.m.g. tiek turpināta programma “Latvijas skolas soma”, un programmas ietvaros skolēniem ir iespēja iepazīt Latviju mākslas un kultūras norises (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.


Skolas soma LV100 krasains Copy4ad 24ad 129. maijā Ādažu vidusskolas 4.a un 4.d klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībās. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko māju. Nodarbības veicināja gan domāšanas, gan fantāzijas attīstību, kā arī sekmēja klases kolektīvas saliedēšanu. Bērni, kas iepriekš bija apmeklējuši ZINOO centru, konstatēja, ka ir daudz jaunu interaktīvu eksponātu.  
Skolēnu atsauksmes:
“Zinoo centrā bija tik interesanti, ka gribētu braukt vēl.”
“Man ļoti patika. Tas bija interesanti, un es daudz ko jaunu uzzināju!”
”Man patika eksperiments, kur bija no papīra jāuzceļ visaugstākais debesskrāpis.”


Skolas soma LV100 krasains Copyimage002image003KLASES STUNDA IMANTA ZIEDOŅA MUZEJĀ
2019. gada 20. maijā grupa vidusskolēnu – literatūras entuziastu – devās uz ImantaZiedoņa muzeju “Dzirnakmeņi”, lai piedalītos “Klases stundā muzejā", lai tuvāk iepazītu Imanta Ziedoņa personību un daiļradi, dzejniekavasarnīcu Dzirnakmeņi un tās apkārtni un iesaistītos radošās aktivitātēs un jēgpilnās sarunās. “Klases stundā muzejā" tika organizēta kā alternatīva mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Vidusskolēni uzsver, ka emocijas par pasākumu ir tikai pozitīvas – jauka sagaidīšana un aktivitātes, kas saliedēja komandas biedrus. “Muzeja vide rosināja uzticību un palīdzēja atraisīties un radoši strādāt. Savas izjūtas izteicām dzejā un prezentējām cits citam.”


Skolas soma LV100 krasains CopyBot1Bot2Bot3Bot4

 

 

 

EKSKURSIJA UZ LATVIJAS UNIVERSITĀTES BOTĀNISKO DĀRZU
2019. gada 9. maijā 4.e klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Universitātes Botānisko dārzu, lai gida pavadībā iepazītos ar Latvijas un pasaules augu valsts daudzveidību. LU Botāniskā dārza apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas dabas un kultūrainavas jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Skolēni ar lielu interesi klausījās gida stāstījumā un atzina, ka “…bija aizraujoši uzzināt par augiem”. Mārtiņš dalījās savos iespaidos: “… uzzināju daudz ko jaunu. Apskatīju un iegaumēšu augus, kuri ir indīgi, jo dažus esmu redzējis ceļojumā uz Spāniju. Nākamreiz, ieraugot šo augu, es viņu neaiztikšu un būšu piesardzīgs"
Mājupceļā skolēni apmeklēja Swedbank Finanšu laboratoriju, kur, veicot radošus uzdevumus, nostiprināja sociālo zinību stundās iegūtās teorētiskās zināšanas, tādejādi uzlabojot savu finanšu pratību.
Viena no skolniecēm atzina, ka “… Finanšu laboratorija man ļoti patika. Visvairāk man patika tas, ka tur varēja domāt gudri.” Arī zēni atzina, ka “… bija ļoti interesanti un reāli patika!"


Skolas soma LV100 krasains CopyNODARBĪBAS ZINĀTKĀRES CENTRĀ ZINOO CĒSĪS
30. aprīlī Ādažu vidusskolas 2.e klases skolēni devās uz Cēsīm, lai apmeklētu ZINOO centru un piedalītos Arhitektūras nodarbībā. ZINOO apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda zinātnes un inovāciju attīstības jomā Latvijā saistībā ar "Latvijas skolas somu".
Arhitektūras nodarbības laikā skolēni, paši aktīvi līdzdarbojoties, mēģināja uzbūvēt visaugstāko un izturīgāko māju. Noskaidroja, kādas zināšanas nepieciešamas arhitektam, pētīja, kāpēc dažas celtnes ir kultūrvēstures pieminekļi, bet citas nav.   Lasīt vairāk


Skolas soma LV100 krasains CopyCapsIzrāde “PĒDU DZINĒJS CAPS”
2019.gada 26.aprīlī Ādažu vidusskolas 1.b un 1.e klases devās uz Latvijas Leļļu teātra izrādi “Pēdu dzinējs Caps”. Šis izbraukums deva skolēniem iespēju alternatīvai mācību stundai Latvijas kultūras vērtību un laikmetīgās izpausmes jomā projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros.
Tā bija izrāde par slavenā pēdu dzinēja izmeklēšanu ar spriedzes pilniem mirkļiem un negaidītiem pavērsieniem. Izrādes laikā skolotājas vēroja bērnu iedvesmotās, brīžiem pārsteigtās acis. Starpbrīdī bija dzirdamas audzēkņu prognozes par otrā cēliena  notikumiem.
Braucot mājās skolēni komentēja: “Es nebiju domājis, ka vainīgais izrādīsies pilsētas mērs…”. Man ļoti patika izrāde. Kāpēc izrāde beidzās tik ātri? “


Skolas soma LV100 krasains CopyBalta GrIzrāde "BALTĀ GRĀMATA"
2019. gada 18. aprīlī 1.c un 2.a klases skolēni devās uz E. Smiļģa Teātra muzeju, lai  noskatītos Dirty Deat Teatro izrādi pēc Jāņa Jaunsudrabiņa stāsta motīviem "BALTĀ GRĀMATA". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Izrāde “Baltā grāmata” ir kopīgs ceļojums no mūsdienām uz 19. gadsimta laukiem. Tur ceļiniekus sagaida Jančuks – zinātkārs un aizrautīgs puika, ar kuru kopīgi atklāt un piedzīvot apkārt esošo pasauli
Skolēniem ļoti patika skatīties izrādi kopā ar klasi, patika, ka izrāde bija interaktīva, patika aktieru tēlojums. Ne visiem patika, ka iestājās tumsa un “bija daudz dūmu", bet kopumā skolēni ļoti atzinīgi novērtēja iespēju kopīgi noskatīties teātra izrādi.


Skolas soma LV100 krasains CopyMuz 1 Copy17. aprīlī noslēguma pasākumā izstāžu zālē “Arsenāls” skolēni saņēma skaistus pateicības rakstus par piedalīšanos LNMM programmā “Nāc muzejā!”, jo šajā mācību gadā Ādažu vidusskolas kluba “Mazie eiropieši’ 5. - 7. klašu grupa piedalījās Latvijas Nacionāla mākslas muzeja izglītības programmā “Nāc muzejā!”.
Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Muzeju kuratoru vadībā skolēni iepazinās un radoši darbojās trijos muzejos: Rīgas Birža, Romāna Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā, kā arī izstāžu zālē “Arsenāls”.
Šīs programmas mērķis bija ne tikai apgūt mākslas un kultūras pieredzi, bet arī labāk saprast jauniešus ar īpašām vajadzībām. “Mazie eiropieši” sadarbojās ar Rīgas internātvidusskolas bērniem ar dzirdes traucējumiem . Katrā nodarbībā bija iespēja prakstiski pamēģināt dažādus mākslas paņēmienus, apgūt zīmju valodu, lai varētu sazināties ar skolēniem, kuriem ir dzirdes traucējumi.   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy2019. gada 12. aprīlī Ādažu vidusskolas 1.g klases skolēni devās uz Latvijas Leļļu teātri un noskatījās izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu atsauksmes un atzinumi:
“Man patika, jo bija jautri”.
“Man patika izrāde, jo tur bija daudz slepenu notikumu un ļoti liela izmeklēšana.” “Man patika Emīls, jo viņš nekad neapdevās.”
“Man patika, jo Emīls atguva savu naudu.”
“Man iemācīja, ka ja kaut ko nozog, ir obligāti jāziņo policijai un nedrīkst bērnus vienus pašus sēdināt vilcienā.”
“ Nedrīkst citiem zagt naudu!”
“Ļoti patika dziesma!”
“Labāk skatos 100 izrādes, nekā sēžu pie televizora.”
“Nevajag runāt ar svešiem cilvēkiem!”


Skolas soma LV100 krasains CopyHES1Ekskursija uz Salaspils novadu
2019. gada 29. martā 5d klasei bija iespēja iepazīties ar Salaspils novadu un apmeklēt Rīgas HES, zivju audzētavu “Dole”, kā arī Ķekavā – konfelādes ražotni. Ekskursija bija alternatīvā mācību stunda Latvijas zinātnes un inovāciju attīstības jomā saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Pēc ekskursijas skolēni izveidoja kopīgu aprakstu: “Sākumā mēs devāmies uz Rīgas HES, kur uzzinājām, kā tiek radīta elektroenerģija ekoloģiskos veidos, jo savā darbībā tā izmanto atjaunojamo energoresursu - ūdeni. Tāpat mēs uzzinājām, ka, lai atlīdzinātu dabai radīto kaitējumu no Rīgas HES darbības, tika uzcelta zivju audzētava “Dole”. Ekskursijas laikā mums bija iespēja apmeklēt šo zivju audzētavu. Mums bija iespēja redzēt kā attīstās zivju ikri, kādos inkubatoros tie tiek audzēti un aplūkojām pašu cehu. Lielu sajūsmu skolēnos izraisīja iespēja turēt rokās dzīvas zivis.
Vēlāk apmeklējām radošo ekskursiju Konfelādes ražotnē Ķekavā. Ekskursijas laikā iepazināmies ar ražošanas procesu un tajā strādājošajām un nepieciešamajām profesijām. Iepazināmies ar darba vidi, aprīkojumu, darba specifiku uzņēmumā. Bija iespēja saņemt atbildes uz interesējošajiem jautājumiem. Piemēram, kāpēc konfektes, kuras ražo te nemaz nevar dēvēt par marmelādi, un kurš izdomāja nosaukumu “Konfelāde”. Tika noskaidrots, kāpēc ir jāpievērš uzmanība informācijai, kas norādīta uz produktu etiķetēm. Bija arī iespēja piedalīties degustācijās. Degustāciju laikā tika mācīts atšķirt garšas, izvēlēties visgaršīgāko konfekti, cenšoties atpazīt augļu un ogu garšu nianses, kā arī radošās darbnīcas ietvaros, katrs varēja veidot, apstrādās un fasēt Konfelādes konfekti.
Kopumā ekskursija bija ļoti interesanta un pamācoša. Daži bērni pat sāka aizdomāties par savu nākotnes profesiju.”   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy

Sok muz1Sok muz2Sok muz3Ekskursija uz “Laimas” šokolādes muzeju
28.03.2019. 6.a klases skolēni apmeklēja “Laimas” šokolādes muzeju, lai izzinātu saldumu tapšanas noslēpumus, iepazītu uzņēmuma struktūru un darbiniekus, kļūtu par īsteniem saldumu meistariem, kā arī radošajā darbnīcā gatavotu konfektes. Šokolādes muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Klausoties gida stāstījumā, skolēni skatījās izstādītos eksponātus, uzzinot, kā senie acteki izmantoja kakao pupiņas, kā mūsdienās tiek audzēti kakao koki, kā kakao pārtop šokolādē, kāds ir kakao pupiņu ceļš no kakao koka līdz veikala plauktam, kā  aizsākās saldumu rūpniecība Latvijā. Tas bija kā interesants ceļojums laikā un telpā, iepazīstot vēsturiskos saldumu iepakojumus.
Skolēniem bija iespēja  iemūžināt savu saldo piedzīvojumu jautros foto un video, nobaudīt triju veidu šokolādi, izgatavot pašam savu šokolādes tāfelīti ar īpašu mīlestības vēstījumu kā sirsnīgu suvenīru no ceļojuma saldumu pasaulē.
Skolēni  šokolādes darbnīcā pagatavoja savas unikālās konfektes, izmantojot vairāk kā desmit dažādas šokolādes sastāvdaļas, kuras, iesaiņotas īpašā kārbiņā, tika paņemtas līdzi.
Skolēnu atsauksmes: ”Ekskursija, kad patika viss”, “Interesanti ir radīt pašam”, “Patika, ka bija maz jāklausās, bet daudz pašam jādara”!


Skolas soma LV100 krasains CopyIzstāde “DZĪVĀS SISTĒMAS”
Vairāki klašu kolektīvi ir apmeklējuši izstādi "Dzīvās sistēmas" un 28.03.2019. arī 2.d klases skolēni devās iepazīties ar izstādes eksponātiem. Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēniem patika dažādās spēles un iespēja visu aptaustīt. Skolēni atsauksmes bija ļoti pozitīvas:
“Man patika vairāk uzzināt par cilvēku un man vēl patika uzdevumi.”
“Man viss ļoti patika!!”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde "STABURAGA BĒRNI"
2019. gada 26. martā 3.a un 3.g klases skolēni devās uz Valmieras Drāmas teātri,  lai noskatītos izrādi "STABURAGA BĒRNI". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Latviešu valodas stundās skolēni iepazinušies ar grāmatu “Staburaga bērni” un guvuši ieskatu grāmatas autora Valda daiļradē, kā arī devušies virtuālā ekskursijā uz savulaik izcilāko Latvijas dabas pieminekli – Staburaga klinti.
Skolēni ar aizturētu elpu dzīvoja līdzi aktieru tēlojumam un lielākā daļa nolēma sameklēt grāmatu, lai paši izlasītu stāstu par abiem draugiem – Janci un Marču.


Skolas soma LV100 krasains CopyDz sist1Dz sist2Dz sist3Izstāde “DZĪVĀS SISTĒMAS”
06.03.2019. 5.e klases skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi "Dzīvās sistēmas".  Izstādes ideja ir izglītot ikvienu interesentu par to, kā darbojas dzīvi organismi ar interaktīvu aktivitāšu palīdzību. Izstādes apmeklējums ir aizraujošs piedzīvojums visu vecumu apmeklētājiem.
Izstādes apmeklētāji varēja iepazīties ar 60 dažādiem eksponātiem, kas sagaida izstādes “Dzīvās sistēmas” apmeklētājus, “Cik Tevī ir ūdens?”, “Lāzera augstuma mērītājs”, “Skelets uz velosipēda”, “Klausāmies ar zobiem”, “Dzīvnieku temperatūra”, “Kliegšanas vieta”, “Garšas zona”, “Ģēnija smadzenes” u.c. Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes:
“Nevienu brīdi nebija garlaicīgi!.”
“Redzēju, cik daudz ūdens ir cilvēka ķermenī!”
“Uzzinājām daudz interesantu faktu par cilvēkiem un citām vietām!”


Skolas soma LV100 krasains CopyNodarbība Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā. Izrāde “Planēta Nr. 85”
2019. gada 1. martā 6.c un 6.e klases skolēni devās uz Dailes teātri un noskatījās izrādi “Planēta Nr. 85”. Pirms izrādes skolēni apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM). Skolēniem bija iespēja iepazīt muzeju un iesaistīties interaktīvā nodarbībā “Mākslas detektīvs” ar mērķi aizraujošā veidā, patstāvīgi iepazīt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas darbus, to tapšanas aizkulises un noslēpumus, mākslinieciskos paņēmienus, stilus un mākslas procesus.. LNMM un teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni bija sajūsmināti par iespēju piektdienas vakar pavadīt kopā ar saviem klases biedriem, apmeklējot teātra izrādi. Pirms izrādes skolēni apskatīja teātra telpas, iepazinās ar telpu izkārtojumu un fotografējas.
Teātra izrāde bija aizraujoša, un skolēni atzina, ka “Nevienu mirkli nezuda interese par izrādē notiekošo! ” Sižets bija skolēnu vecumam atbilstošs, ar labu humora pieskaņu un izglītojošs.


Skolas soma LV100 krasains CopyEkskursija Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Izrāde “Planēta Nr. 85”
2019. gada 27. februāri 7.b klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo  bibliotēku (LNB) un noskatījās Dailes teātra izrādi “Planēta Nr. 85” – izrādi, kas mēģina mest tiltu starp paaudzēm. LNB un teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu iespaidi pēc pasākuma: “Latvijas Nacionālajā bibliotēkā mēs uzzinājām vairāk par arhitekta profesiju, pašu bibliotēku un tās arhitektu. Ar liftu uzbraucām uz bibliotēkas kori, un tur pavērās brīnišķīgs skats! Taču ne tikai tur bija skaisti – skaisti bija arī pārējos stāvos un telpās. Vakarpusē devāmies uz Dailes teātri uz izrādi “Planēta Nr. 85”. Luga bija asprātīga, jautra un interesanta. Bija ļoti aizraujoši skatīties, kā viss notika agrāk. Aktieru meistarīgā spēle spēja piesaistīt mūsu un pārējo skatītāju uzmanību. 
Mēs izbaudījām šo dienu un būtu priecīgi aizbraukt vēl uz kādu pazīstamu un nozīmīgu vietu Latvijā, kā arī apmeklēt vēl kādu teātra izrādi.”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzstāde "Dzīvās sistēmas"
2019. gada 21. februārī 4.b klases skolēni apmeklēja interaktīvo izstādi "Dzīvās sistēmas", lai uzzinātu, kā darbojas dzīvi organismi ar interaktīvu aktivitāšu palīdzību. Izstādes organizatori piedāvā daudz aizraujošu piedzīvojumu dzīvo organismu iepazīšanā, ļaujot pašiem darbojoties caur spēlēm un atrakcijām. Šāda dzīvo organismu iepazīšana ir interesanta, tādejādi sniedzot arī jēgpilnas zināšanas par dzīvību mums visapkārt. Skolēni
Izstādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Zinātnes un inovāciju attīstība Latvijā jomā saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes:
“Vērtīgi bija papildināt zināšanas par to, ko mācījāmies stundās.”
“Visinteresantākā bija spēle, kur jāārstē cilvēks!”
“Man patika, ka izstādē visu varēja aiztikt, pats darboties.”
“Interesanti bija uzzināt sava kliedziena skaļumu.”


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde “Dželsomino melu zemē
2019.gada 18. februārī  Ādažu vidusskolas 1.a klases skolēni devās uz VEF Kultūras pili, lai noskatītos Liepājas teātra izrādi “Dželsomino melu zemē.” Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas ceļojumā un nokļūst Melu zemē, kur valda citi likumi un tikumi.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: "Tā bija ļoti pasakaina. Tur bija stāstīts par to, ka nevajag melot, citādi dzīvē var iznākt slikti. Es pati negribētu nokļūt melu zemē, bet izrādē tas bija interesanti.”


Skolas soma LV100 krasains CopyNodarbība Nacionālajā botāniskajā dārzā
2019. gada 14. februāri 5.c klases skolēni ar savu audzinātāju - dabaszinību un bioloģijas skolotāju L. Strautnieci devās uz Nacionālo botānisko dārzu, lai Botāniskā dārza oranžērijā iepazītu augu daudzveidību un siltumnīcas iespējas nodrošināt augu dzīvei nepieciešamos faktorus. Nacionālā botāniskā dārza apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas zinātnes un inovāciju attīstības jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni gida pavadībā devās “ceļojumā” – ekskursijā, un ceļojuma noslēgumā strādāja grupās un veica dažādus uzdevumus, kā arī, izmantojot aprakstus, meklēja augus un pierakstīja to nosaukumus latviešu un latīņu valodā.


Skolas soma LV100 krasains CopyIzrāde "DVĒSEĻU UTENIS"
2019. gada 14. februāri vidusskolēni devās uz Eduarda Smiļģa Teātra muzeju, lai noskatītos Dirty Deal Teatro izrādi "DVĒSEĻU UTENIS". Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
2018. gada 23. novembrī notikušajā "Spēlmaņu nakts" ceremonijā dramaturģes Justīnes Kļavas un režisores Ingas Tropas veidotā izrāde "Dvēseļu utenis" saņēma divas balvas – "Labākā mazās formas izrāde" un "Gada labākā izrāde". Šī ir pirmā reize, kas galveno balvu saņēmis neatkarīgajā teātrī veidots iestudējums
Izrāde vēsta par sešiem Latvijā dzīvojošiem studentiem, kuru likteņus izšķir nevis valsts ģeopolitiskā atrašanās vieta starp rietumiem un austrumiem, bet gan šīs paaudzes atrašanās laikā starp sabiedrībā neatrisinātiem pagātnes konfliktiem un neziņu par nākotni.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: “Mūsu pulkā nebija neviena, kam izrāde šķistu garlaicīga un neinteresanta”.  Izrāde aizrāva un lika padomāt.


Skolas soma LV100 krasains CopysigSigulda - Latvijas ziemas sporta centrs
2019. gada 6. februārī Ādažu vidusskolas 9.g, 10.a, 10.b, 11.a, 11.b un 12.a klases skolēni devās uz Siguldu, lai klātienē iepazītos ar ziemas sporta daudzveidīgajām iespējām un uzzinātu, kā Sigulda gatavojas Ziemas olimpiskajām spēlēm. Siguldā izsenis ziemas sporta veidi tiek īpaši cienīti, un skolēni klātienē iepazinās ar starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi, kur 2019. gada janvārī notika Pasaules kausa posma sacensības kamaniņu sportā.
Siguldas un bobsleja trases apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas sporta un kultūrmantojuma vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēniem bija iespēja veikt braucienus ar Vučko un izbaudīt trases virāžas un ātrumu. Brauciena mērķis bija neklātienē iepazīstināt skolēnus ar Latvijas izcilajiem ziemas sporta veidu sportistiem viņu treniņu trasi, motivēt skolēnus sasniegt izvirzītos mērķus un popularizēt veselīgu dzīvesveidu.
Vairāki skolēni ar sajūsmu izbaudīja braucienu ar Vučko un izteica vēlmi izmēģināt braucienu ar īsto bobu.


Skolas soma LV100 krasains CopyPastariņa muzeja apmeklējums
2018. gada 21. decembrī Ādažu vidusskolas 3.c klases skolēni devās uz Tukuma novada Zentenes pagastu, lai piedalītos Ziemas saulgrieži latviskās tradīcijās. Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni cepa piparkūkas un maizīti, kūla sviestu un gatavoja rotājumu un gāja rotaļās, vesels piedzīvojums bija izjāde ar zirgu un pārģērbšanās.
Skolēniem ļoti patika dažādas aktivitātes - vilkt bluķi, darināt rotājumus no salmiem, dziedāt tautas dziesmas. Skolēni uzzināja daudz dažādus ticējumus. Vienam no skolēniem atmiņā palicis teiciens, ka “Maizi cepot, jātur mute ciet, lai garoza neplīst!” 


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 19. decembrī Ādažu vidusskolas 7.c klases skolēni devās uz Līgatni, lai iepazītu Latvijas neseno pagātni un klātienē aplūkotu Padomju laika īpaši slepeno objektu ar segvārdu „Pansionāts". Līgatnes bunkurs atrodas 9 metrus zem zemes, un tajā iekārtota patversme Latvijas komunistu varas elitei kodolkara gadījumā.
Bunkurs iekārtots vairāk nekā 2000 kvadrātmetru platībā un apgādāts ar visu nepieciešamo un vismodernāko tā laika aprīkojumu, un tā bija viena no stratēģiski svarīgākajām vietām Padomju Latvijā kodolkara situācijas gadījumā ar spēcīgāko  autonomo saimniecisko struktūru. 
Bunkura apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda mācību stunda Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecību jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 18. decembrī Ādažu vidusskolas 1. un 2. klašu skolēnu grupa devās uz Ādažu Kultūras centru, lai noskatītos biedrības "Ditas Balčus teātris - Divas Acis" izrādi "Trīs". Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēniem patika eņģeļu balsis un dziesmas, kā arī Ziemassvētku stāsts par Herbertu, jo eņģeli viņam palīdzēja atrast māmiņu.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 14. decembrī Ādažu vidusskolas 3. un 4. klašu skolēn ieskandināja Ziemassvētkus kopā ar folkloras grupu “Skandinieki”.  Ziemassvētku gaidīšanas pasākums apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni savās atsauksmē raksta, ka viņus  “… aizrāva koncerts, kurā varēja katrs skolēns līdzdarboties – dziesmās rotaļās, dejās. Interesi radīja gan senie mūzikas instrumenti, gan dažādu novadu tautas tērpi.”


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 7. decembrī Ādažu vidusskolas 2. – 4. klašu skolēnu grupa devās uz Latvijas Leļļu teātri un noskatījās izrādi “Emīls un Berlīnes zēni”. Izrādes  apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēni savās atsauksmēs raksta, ka “Izrāde bija smieklīga un jautra, interesanta un aizraujoša. Mēs kopā iemācījāmies, ka paši bērni var atklāt noziegumus!”
“Es ieteiktu visiem skolēniem aizbraukt uz šo teātri, jo tur ir daudz interesantu izrāžu”, novērtē 4.c klases skolniece.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 29. novembrī  Ādažu vidusskolas skolēniem bija iespēja noskatīties Latvijas Nacionālā teātra izrādi “Man 30 gadu”. Teātra izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Skolēnu atsauksmes pēc izrādes: “Mūsu pulkā nebija neviena, kam izrāde šķistu garlaicīga un neinteresanta”.
11.a klases skolēns atzina, ka “man kā topošajam aktierim ļoti patika vērot izrādes otrā plāna darbību, sižetu un emocijas.” Vairāki 11. klašu jaunieši uzsvēra, ka “teātri bieži neapmeklē, bet izrāde ļoti patika, jo bija saistoša un viegli saprotama”. Savukārt 11. klašu skolnieces bija sajūsmā par brīnumskaistajiem tērpiem un par Maestro Raimondu Paulu, kas izrādē spēlēja klavieres.
9. - 12. klašu skolēni ir pateicīgi par lielisko iespēju redzēt un izjust brīnišķīgo aktierspēli: “Smaids sejā bija garantēts uz visu vakaru!”


Skolas soma LV100 krasains CopyĀdažu vidusskolas Eiropas kluba “Mazie eiropieši” 5. - 6. klašu skolēnu grupa ir iesaistījusies Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izglītības programmā “Nāc muzejā!”.
“Nāc muzejā!” ir izglītības programma, kas veicina iekļaujošas sabiedrības attīstību, rosina empātiju, sapratni un sadarbību. Programmas ietvaros skolas vecuma bērni un jaunieši gūst ne tikai mākslas un kultūras pieredzi, bet arī iespēju labāk izprast savus vienaudžus.
28.novembrī programmas ietvaros skolēni apmeklēja mākslas muzeju RĪGAS BIRŽA, iepazinās ar seno zemju tradīcijām un kultūru un, sadarbojoties ar skolēniem no Rīgas Nedzirdīgo internātskolas, guva lielisku pieredzi un apguva dažus vārdus zīmju valodā.
Muzeja apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Mājupceļā varēja pārliecināties, ka skolēni guvuši lieliskus iespaidus. Daži citāti no skolēnu teiktā: “Mēs uzzinājām tika daudz interesanta. Pat nenojautu, ka Rīgā ir tik krāšņs muzejs! Arī Latvijā var apskatīt īstu mūmiju.” Vairākiem skolēniem radās jautājumi un p\pārdomas par to, ko nozīmē dzīvot bez iespējas saklausīt skaņas visapkārt.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 21. oktobrī Ādažu vidusskolas jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt tuvāk baleta mākslas noslēpumaino pasauli, apmeklējot izrādi “Dons Žuans”. Baleta izrādes apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar “Latvijas skolas somu”.
Dons Žuans jau vairākus gadsimtus ir viens no populārākajiem varoņiem, kam savas interpretācijas veltījuši daudzi mākslinieki. Jaunā baleta iestudējuma pamatā ir Mocarta mūzika. Dona Žuana sarežģīto iekšējo pasauli palīdz atklāt Frederika Šopēna mūzika.
Ādažu vidusskolas jauniešu emocijas pēc izrādes:
Balets ir iestudēts augstā līmenī. Mani pārsteidza un aizrāva gan horeogrāfija, gan baletdejotāju sniegums, gan gaismas. Protams, lieliska Mocarta un Šopēna mūzika orķestra izpildījumā. 12.kl.
Izcils baleta mākslinieku sniegums! Baletdejotāju talants, mīlestība uz savu darbu spēj pārliecināt un aizraut pat visskeptiskāko skatītāju! Bija bauda skatīties izrādi! 12.kl.
Man vienmēr ir paticis apmeklēt izrādes Latvijas Nacionālajā operā. Šeit valdošā atmosfēra, estētiskā gaisotne priecē gan aci, gan sirdi. Ar gandarījumu noskatījos šo izrādi un saku “Paldies” par piedāvāto iespēju! 12.kl.
Balets bija ļoti skaists. Augstu novērtēju iespēju noskatīties šo izrādi, kas lika aizdomāties par daudziem dzīves līkločiem. 12.kl.
Pirmo reizi biju uz baleta iestudējumu. Ļoti patika! Neparasti, bet skaisti tērpi, dejas spēks, emocijas!. 12.kl.
Lai varētu saprast dejotāju sniegumu, nepieciešams sākumā iepazīties ar baleta sižetu. Ja tas nav izdarīts, ir grūti to uztvert. Izcila horeogrāfija! 12.kl.
Izrāde pārsteidza ar savu lakonismu, jo viss greznums un laikmeta šarms tika iekļauts minimālā scenogrāfijā. 12.kl
Pirmo reizi biju uz baleta izrādi. Bija grūti to saprast. Laikam jābūt vismaz kaut kādam pamatam, lai varētu iedziļināties un izprast. Ir par ko padomāt. 12.kl.


Skolas soma LV100 krasains Copy17. novembrī, Latvijas simtgades priekšvakarā, deju kolektīva “Rūta’  dejotāji devās uz Arēna Rīga, lai tur baudītu multimediju dejas izrādi "Abas malas". Izrādes apmeklējums bija saistībā ar ''Latvijas skolas somu" Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā -
Skolēnu izjūtas pēc deju izrādes noskatīšanās: “Izrāde, protams, par Latviju - tās vēsturi, bet šos Latvijas simts gadus pielīdzinot cilvēka jaunības plaukumam - 18 gadiem. Latvija kā 18 gadus jaunā Madara, šajā nozīmīgajā gadu mijā, uzdod sev būtiskus jautājumus - kas es esmu? kas jau ir sasniegts? kas vēl ir priekšā? utt. Atceroties visu, kas piedzīvots, top skaidrs, ka mums pieder daudz vairāk par šo mirkli! Mums pieder viss, kas ar mums ir noticis!
Izrādē dejoja baletdejotāji no Operas, kā arī no studijām, tautas deju kolektīvi, laikmetīgo deju dejotāji, sporta un arī hip hop deju dejotāji, kas stāstu un izrādi padarīja orģinālu! Protams, jāuzsver arī multimedijas, scenogrāfija, tērpi... tas viss kopā veidoja ko vēl neredzētu!
Lepnums par Latviju, lepnums par cilvēkiem, kuri savas radošās idejas spēj apvienot un kopā izveidot tik grandiozu izrādi, kā arī, lepnums par dejotājiem, kuri caur sevi, šo stāstu spēj nodot skatītājiem.”   Foto


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 16. novembrī Ādažu vidusskolas 8.e klases skolēni kopā ar savu audzinātāju I. Laubenbahu devās uz Rīgas Brāļu kapiem, lai godinātu Brīvības cīņās kritušos. Brāļu kapu apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecību jomā- saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni atzīst, ka pasākums bija vērtīgs, lai apjaustu, cik daudz cilvēku ir ziedojušies Latvijas labā.
Daži vērtējumi: “Pēc Brāļu kapu apmeklējuma daudz personīgāk izprotam Latvijas valsts vēsturi.”
“Patīkami pārsteidza, ka kapi bija ļoti kopti, arī uz vietas satikām cilvēkus, kas strādāja – uzkopa, kārtoja ziedus, novāca nodegušās sveces”
“Kapu apmeklējums mums lika iekšēji norimt un neizskaidrojamā gaisotne un klusums aizrāva arī personīgās pārdomās par dzīvi, dzīves vērtību”


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 14. novembrī Ādažu vidusskolas 11.a un 11.b klase devās uz Siguldu, lai klātienē aplūkotu Siguldas starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi, ka arī apskatītos, kā Sigulda, kura pasaulē zināma kā Latvijas Šveice, ir izrotāta pirms Latvijas valsts simtgades svinībām.
Siguldas un bobsleja trases apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas sporta un kultūrmantojuma vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēni ļoti atzinīgi novērtēja iespēju apskatīt Siguldu un starptautisko bobsleja un kamaniņu trasi - “Vēlreiz pārliecinājos, ka Sigulda ir un būs viena no vismīļotākajām vietām Latvijā, jo pat novembra vidū tā ir pasakaini skaista!” (11.a kl.skolēns)
“Brauciens ar vučko – tas gan ir adrenalīns! Nākamgad man būs 18. Ir doma nobraukt ar īsto bobu. Tā kā esmu sportists, plānoju saistīt savu sporta karjeru ar bobsleju. Un jā Stokholma kopā ar Siguldu dabūs iespēju rīkot Ziemas Olimpiskās spēles, man būs kolosālā iespēja tikt valsts izlasē un startēt šeit, mājās. Un kas to lai zina, varbūt, pat arī uzvarēt!” (11.b kl. skolēns)


Skolas soma LV100 krasains Copy13. novembrī Ādažu vidusskolas dzejas draugi kopā ar skolotājām devās uz Ojāram Vācietim veltītu pasākumu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Pasākuma apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Pasākuma laikā tika atklāts O. Vācieša biedrības, O. Vācieša muzeja un apgāda “Upe tuviem un tāliem” izdotais dzejas ierakstu albums “Runā Ojārs Vācietis” un tika pasniegta Carnikavas novada literārā prēmija dzejā. Prēmija par iepriekšējā literārajā gadā izdotu dzejoļu krājumu tika pasniegta dzejniecei Dainai Sirmajai.
Pasākuma kulminācijā koncertuzvedums “Būs pali”, kurā tika izpildīta kormūzika un solo dziesmas ar Ojāra Vācieša dzeju, kā arī tika pirmatskaņotas O. Vācieša 85. jubilejai veltītas oriģinālkompozīcijas – komponista Artura Maskata dziesmu cikls.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 9. novembrī Ādažu vidusskolas 4. – 7. klašu kora pārstāvji devās uz Cēsīm, lai klātienē aplūkotu Vidzemes koncertzāli CĒSIS un noklausītos koncertizrādi LENeSOns un Elgara “Jaunais diriģents”. Koncerta apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Koncertā piedalījās Latvijas Nacionālais Simfoniskais orķestris diriģenta Andra Rasmaņa vadībā. To kuplināja māksliniece Vivianna Maria Staņislavska, kas visa koncerta garumā veidoja zīmējumus, ilustrējot un papildinot mūzikas stāstu. Un, protams, interesantais LENeSOns – atraktīvs leļļu vīriņš, kurš palīdz bērniem saprast mūziku un arī māca kā uzvesties koncerta laikā.
Skolēni atzina, ka “Koncerts bija brīnišķīgs, jauks un interesants. Žēl, ka daži bērni zālē trokšņoja!” un “Vislabākais izvērtās mājupceļš – pašiem bija pārsteigums, ka tik daudzas kora dziesmas jau protam nodziedāt no galvas!” 


Skolas soma LV100 krasains Copy2018. gada 7. novembrī Ādažu vidusskolas teātra dalībniekiem “Latvijas skolas soma” (Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā) nodrošināja iespēju apmeklēt E. Smiļģa Teātra muzeju un ielūkoties Dailes teātra aizkulisēs. 
Viens no teātra pulciņa dalībniekiem (11.a kl.) atzīst, ka “Muzejs ļāva apjaust, kā Latvijā izveidojās teātris un ar kādām grūtībām ir saskārušies tā veidotāji.“
Savukārt Dailes teātrī skolēni ar lielu interesi iepazina teātra aizkulises un guva priekšstatu par izrāžu veidošanas procesu.


Skolas soma LV100 krasains Copy2018.gada 7. novembrī Ādažu vidusskolas 5. – 9. klašu mazākumtautību izglītības programmas skolēni – izteiksmīgās runas konkursa “Ozolzīles” un latviešu valodas olimpiādes dalībnieki – devās apmeklēt Raiņa un Aspazijas dzīvesvietas Jūrmalā. Muzeju apmeklējums bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes: “ Pēc ekskursijas es varu pateikt uzreiz, ka šajos muzejos atgriezīšos vēlreiz, bet jau ar savu ģimeni. To skaistumu, to noslēpumainību – to vajag redzēt katram. Līdz šim es nezināju, kā Rainis un Aspazija tikās un iepazinās, ka viņi viens otram uzrakstīja 2499 vēstules! Un redzot mēbeles no 19. gs. beigām, redzēt, kā dzīvoja latviešu rakstnieki 20. gs. sākumā, bija sajūta it kā es izstaigāju cauri tā laika vēsturei.” 9.d klases skolniece
“Ekskursija bija ļoti interesanta, jo, pirmkārt, es uzzināju vairākus vēsturiskus faktus. Tāpēc tagad varu salikt to, ko uzzināju, ar to, kas mācīts skolā.” 9.d klases skolniece
“Es biju pārsteigta par to, ka Rainis katru dienu peldējās jūrā!” 7.d klases skolniece
“Īpaši neesmu ļoti ieinteresēts par senlaiku poēziju, bet bija interesanti uzzināt kaut ko jaunu. Bija interesanti paspēlēt uz Aspazijas klavierēm, un man patika animācijas galds, uz kura varēja paspēlēt dažādas spēles un noklausīties Aspazijas dzejoļus” 7.d klases skolēns


Skolas soma LV100 krasains Copy23. oktobrī vidusskolēni devās uz Ādažu Kultūras centru skatīties filmu ''Homo Novus'' projekta ietvaros. Filmas skatīšanās bija alternatīvā mācību stunda Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes jomā - saistībā ar ''Latvijas skolas somu".
Skolēnu atsauksmes par filmu Homo Novus.
"Gāju uz filmu, neko par to nezinādams. Bet filma mani tā aizrāva, ka biju patīkami pārsteigts par tās saturu. Jau pašā sākumā iedziļinājos notikumos. Prieks, ka bija iespēja noskatīties filmu." 11.a
"Ļoti skaista filma. Var just, ka ir padomāts, kā to pasniegt. Talantīgi aktieri. Pārdomāti uzfilmēts. Izcils darbs!" 11.a
"Salīdzinoši ar citām latviešu filmām, ko esmu skatījies, šī ir patiešām laba. Sižets varēja būt dinamiskāks." 11.a
"Filma bija ļoti skaista. Liels prieks, ka mums tika dota iespēja to noskatīties." 10.b
"Filma bija skaista, emocijām bagāta. Tā lika aizdomāties par 30. gadu mākslinieku dzīvi. Šī dzīve bija gan interesanta, gan sarežģīta. Izcils aktieru sniegums! Es noteikti ieteiktu noskatīties saviem vienaudžiem, lai varētu iepazīt  30. gadu Latvijas mākslinieku kā gaišo, tā tumšo pusi. Krāšņi tērpi, retro auto, vecās dzīves šarms. Paldies par iespēju baudīt šo filmu."


Izst 0Skolas soma LV100 krasains CopyNo 8. oktobra līdz 11. oktobrim Ādažu vidusskolas I stāva aplī bija iespējams apskatīt Latvijas Nacionālā vēstures muzeja ceļojošo izstādi “Latvija: Tauta. Zeme. Valsts.” Izstādē koncentrēti atspoguļota Latvijas vēsture, latviešu tautas izveidošanās, Latvijas valsts attīstība un tradīcijas. Izstādes pirmajā daļā stāstīts par valsts izveidi, otrajā – par Latvijas zemi un ģeogrāfiskajiem apstākļiem. Trešajā daļā lasāma informācija par tautu – tās etnisko vēsturi, tradīcijām, valodu, tradicionālo apģērbu. 6. - 12. klašu skolēni vēstures stundu laikā kopā ar vēstures skolotājiem devās izstādi iepazīt tuvāk, diskutējot par Latvijas vēsturē svarīgiem jautājumiem. Savukārt pārējo klašu skolēni, skolotāji, skolas darbinieki un skolas apmeklētāji izstādi varēja apmeklēt starpbrīžos


Skolas soma LV100 krasains Copy

6. septembrī, tūkstošiem skolēnu no visiem 119 Latvijas novadiem, t.sk. no mūsu skolas, tikās Rīgā, atklājot Latvijas valsts simtgades lielāko iniciatīvu „Latvijas skolas soma”.
Īpašā pasākumā Arēna Rīga skolēni piedalījās radošās darbnīcās un koncertā „100 Latvijas stāsti 100 minūtēs”. Piedaloties atpazīstamiem māksliniekiem, koncertā tika apspēlēta Latvijas vēsture, kultūra, tradīcijas un vērtības šodienas skatījumā, nepieciešamība ikvienam nepārtraukti attīstīties un augt, veidojot nākotnes Latviju.
Mūsu skolēni pauda sajūsmu un pateicību par grandiozo pasākumu -
“Vienā koncertā tik daudz slavenību – Raimonds Pauls, Laima Jansone, grupa ''DaGamba'', Justs, Ruta Dūduma un Edavārdi – tas bija kaut kas neticams un lielisks!” (9. klases skolniece)
“Tas bija foršāk par “Prāta Vētru!” (8. klase)
“Man patika interaktīvās darbnīcas pirms koncerta – zīmējumi smiltīs un fotodarbnīca.” (9. klase)
“Paldies par lielisko koncertu! Esmu pateicīga, ka devāt manai meitai šo iespēju. Ļoti novērtēju! Es pati to vēroju datorā. Ļoti skaisti!” (9. klases skolēna vacāki)
https://lv100.lv/programma/latvijas-skolas-soma/
https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/138783/latvijas-skolas-soma-atklasanas-koncerts 
Atskats (arī fotogrāfijas) uz to ir šeit: https://www.lv100.lv/jaunumi/ar-6000-skolenu-lidzdalibu-atklata-iniciativa-latvijas-skolas-soma/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ādažu vidusskola

Reģ. Nr. 4313901280

Gaujas ielā 30, Ādažos,

Ādažu novadā, LV – 2164

T: 67996165; F: 67996276

e-pasts: vidusskola@adazi.tl.lv

Skolas mājas lapa:

www.adazuvidusskola.lv

T: 67996248; M: 26069408

 e-pasts: anita@adazi.tl.lv

Piekļūstamības paziņojums

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkdatnes. Piekrītot sīkdatņu izmantošanai, tiks nodrošināta tīmekļa vietnes optimāla darbība.

Turpinot vietnes apskati, jūs piekrītat, ka izmantosim sīkdatnes jūsu ierīcē. Savu piekrišanu jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Piekrītu

Aktuālie jaunumi

©2021 Ādažu vidusskola

Search